Sběratelka Meda Mládková dnes má 101. narozeniny. I když velkou část svého života byla v cizině, Česko bylo pro ni pořád důležité.
Zdroj: Wikimedia Commons
Meda Mládková vždycky pomáhala českému umění, prosazovala a uváděla umělce, kteří žili tehdy v komunistickém Československu.
Zdroj: Česká pozice-Lidovky.cz
Vybojovala zchátralou budovu Sovových mlýnů na Kampě pro muzeum, kde jsou velké sbírky luxusního českého a středoevropského moderního umění v hodnotě mnoha set milionů korun.
Zdroj: Pinterest
Snažila se dokázat, že umění za železnou oponou může být stejně kvalitní a zajímavé jako umění ve svobodném světě podle slov předsedy správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Jiřího Pospíšile.
Zdroj: Museum Kampa
Se svým manželem Janem sbírala umělecká díla československých umělců a vystavovala je ve Vídni, ve Washingtonu a po celém světe.
Zdroj: topvip.cz
Také byla mecenáškou a podporovala československé umělce, kteří nemohli vystavovat.
Zdroj: Aktuálne.cz
Dnes Meda Mládková je majitelkou největší sbírky na světě Františka Kupky.
Zdroj: Idnes.cz
Meda Mládková má lék na dlouhověkost. Jsou to čokoláda a bílé víno.
Podle slov jejího přítele Jiřího Pospíšile. Meda denně sní tabulku čokolády a vypije dvě skleničky vína.
Zdroj: Reflex
Zdroj: Museum Kampa
Monika Bagárová znovu ukázala, že rodina pro ni znamená úplně všechno. Zpěvačka při příležitosti Dne…
Herečka Sára Donutilová se rozhodla pro velmi otevřenou zpověď, která zasáhla tisíce lidí. Na sociálních…
Agáta Hanychová znovu dokázala, že se nebojí otevírat ani témata, která by většina celebrit raději…
Marie Růžičková patří mezi ženy, které dokážou na sociálních sítích vyvolat reakce téměř pokaždé, když…
Ještě před několika měsíci působili Ondřej a Daniela Brzobohatí jako pár, který dokázal přežít i…
Regina Řandová prožívá náročné období, které ji na čas vyřadilo z běžného pracovního života. Herečka…