Categories: Top

„15 000 není úplně tak špatná zpráva, ačkoliv je to rekord,“: Jan Hamáček vysvětlil, že sice jde o rekord, ale je třeba se podívat na nárůst

V úterý přibylo 15 663 nakažených. Ministr vnitra Jan Hamáček ale ve středu uvedl, že to ještě není tak špatné. Předseda ČSSD vysvětlil, že sice jde o rekord, ale je třeba se podívat na nárůst. O tom mluvil v Radiožurnálu.

Podle ministra vnitra je třeba se podívat na nárůst, nejen na celkový počet nakažených. Nárůst klesá, což může znamenat i pozitivní trend.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

„Možná vás překvapím ale těch 15 000 není úplně tak špatná zpráva, ačkoliv je to rekord,“ řekl Jan Hamáček.

Šéf Ústředního krizového štábu dodal, že nárůst postupně klesá a to už je dobře, takže v budoucnu se počet nakažených sníží.

Zdroj: Profimedia

Proto podle něj nyní vše směřuje správnou cestou. Ministr vysvětlil, že epidemie má setrvačnost a někdy tato setrvačnost může být dlouhá.

Zdroj: Facebook Jana Hamáčka

Všechna přijatá opatření vlády proto zabírají pomalu. Jan Hamáček řekl, že s největší pravděpodobností křivka nákazy dosáhne svého vrcholu až v polovině listopadu a dále by měla začít klesat.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Ministr vnitra řekl, že je třeba vydržet ještě několik dní, počet nakažených by se mohl zvýšit, ale nárůst by se měl snížit.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Podle něj bude stát schopen situaci kontrolovat, pokud budou čísla někde mezi 14 a 19 tisíci denně. Hlavní věc je nyní sledovat dynamiku nárůstu.

Jana Dvořák

Recent Posts

Babiš otevřeně promluvil o svém dlouhodobém boji: Fanouškům se svěřil s tím, co ho trápí

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se na sociálních sítích podělil o osobní téma, které s…

2 hodinami ago

Ostrý vzkaz Karlosovi: Lela Vémola tvrdí, že všechny výdaje na děti platí sama

Manželské problémy Lely a Karlose Vémolových dál poutají pozornost veřejnosti. Po sérii spekulací a informací…

3 hodinami ago

Monika Bagárová ukázala dceru a fanoušci žasnou: „Titul z roztomilosti úspěšně získán“

Monika Bagárová opět potěšila své sledující na sociálních sítích. Tentokrát se nerozhodla sdílet fotografie z…

18 hodinami ago

Taťána Kuchařová čelí spekulacím: Fanoušci jí začali gratulovat k těhotenství

Bývalá Miss World Taťána Kuchařová se během letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech znovu…

21 hodinami ago

Nový život po šedesátce. Pavla Tomicová otočila svůj život naruby a překvapila proměnou i životním elánem

Herečka Pavla Tomicová si v posledních letech prošla mimořádně náročným obdobím, které zasáhlo nejen její…

1 dnem ago

Pavel Kříž překvapil novou image. Legendární Štěpán z Básníků fanoušky téměř nepoznatelně změnil

Herec Pavel Kříž, kterého si několik generací diváků spojuje především s rolí Štěpána Šafránka z…

1 dnem ago