Zdroj: avdet.org
V létě všichni čekají slunečního počasí, a teplých letních noci, ale Česko zažilo něco úplně jiného. Letošní bylo bylo nejdeštivější za posledních 10 let. Dokonce bylo i jedno z nejchladnějších.
Zdroj: ulpravda.ru
Takovou informaci sdílel na své webové stránce Český hydrometeorologický ústav. Celkem v ČR za léto spadlo 332 milimetrů srážek. Nejdeštivějším měsícem byl srpen.
Dlouhodobý průměr urážek v červnu přesáhl několikrát. Počet srážek byl více než o dvakrát vyšší, než loni. V srpnu deštivých dnů bylo nejvíc, o třetinu nad normál.
Zdroj: gismeteo.ru
V červenec byl nejslunečnějším, srážek bylo o třetinu méně. Nejvíce pršelo na Vysočině a v Pardubickém kraji. Naposledy stejný počet srážek byl až v roce 2002.
V Libereckém a Ústeckém kraji množství srážek bylo pod normálem. Meteorologové napsali, že v těch krajích nebylo sucho, ale srážky byly podprůměrné.
Zdroj: obltv.ru
Letošní léto bylo chladnější o 2 stupně, než loni. Jenom srpen byl moc teplý, ale průměrná teplota v červnu a červenci byla trochu výši než 20 stupňů.
Meteorologové uvedli, že počasí během záři zůstane nadprůměrné a tropické. Prostý týden bude nejteplejší. Takové počasí v záři se nazývá babi léto.
Zdroj: stars24.cz
77letá herečka Regina Rázlová se v posledních letech potýká s vážnými zdravotními problémy. Po chirurgickém…
Letošní jaro bude pro jeden slavný pár výjimečné. Lela Vémola se brzy stane potřetí maminkou…
Bývalá česká reprezentantka v biatlonu a dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014 a…
Moderátorka Iveta Lutovská se poprvé objevila ve společnosti se svým partnerem Vojtou. Dvojice, která si…
Dagmar Patrasová se po delší době vyjádřila k italskému hoteliérovi Vitovi, se kterým ji v…
Dnes je mnoho důchodců, včetně těch slavných, kteří stále pracují. Dalibor Janda, který za měsíc…