Zdroj:youtube.com
Za minulou dobu v Česku přibylo 2 913 nakažených COVID-19, což je druhý rekordní denní nárůst za celou dobu pandemie.
Zdroj:youtube.com
Aktuálně epidemiologové v Česku informují o 30 425 nakažených.
Do nemocnic s koronavirem se obrátilo nejvíce lidí od března a to 670, z nichž 131 ve vážném stavu.
Momentálně podíl hospitalizovaných z celkového počtu nemocných činí 2,4 %, což je mnohem méně, než to bylo na jaře, kdy epidemiologové informovali o více než 10 %.
Zdroj: spadia.cz
Denní nárůst v úterý minulý týden zůstává rekordní, kdy české laboratoře informovali o 3128 potržených případech.
Během září se epidemiologická zhoršila, během posledního měsíce tak přibylo přes 30 000 nakažených na COVID-19.
Zdroj: spadia.cz
Nejhorší situace je v Praze a v okrese Praha-Východ, kde během posledního týdne epidemiologové evidovali zhruba 205 případy v přepočtu na 100 000 obyvatel, pak následuje Praha-západ s 173 případy a Liberec s 175 případy.
Zdroj: e15.cz
Epidemiolog Ladislav Dušek uvedl, že v Praze je nutné začít s plánováním lůžek pro pacienty s koronavirem.
Zdroj: rtvi.cz
Pražský primátor Zdeněk Hřib po jednání s novým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou uvedl, že hlavní město se připravuje nová zvláštní opatření, jako například přesun nemocných v nemocnicích bez příznaků do domácího léčení.
Zdroj: domaci.ihned.cz
Herec Igor Bareš vstoupil do nové životní dekády s velkou dávkou upřímnosti. Při příležitosti svých…
Politická scéna znovu vře a do centra pozornosti se tentokrát dostal šéf Motoristů Petr Macinka,…
Ministryně financí Alena Schillerová opět rozvířila debatu – tentokrát nejen svými politickými výroky, ale i…
Moderátorka Daniela Brzobohatá dnes působí jako žena, která má svou postavu i životní styl pevně…
Herec Pavel Nový už téměř dvě desetiletí svádí tichý, ale vyčerpávající boj s následky vážné…
Životní příběh Heleny Vondráčkové ukazuje, že ani dlouhá a úspěšná kariéra nemusí přinést úplně všechno,…