Zdroj:youtube.ocm
České laboratoře za předchozí dobu odhalily 9 241 případů nákazy COVID-19.
Jedná se o zhruba tisíc případů méně v porovnání s předchozím týdnem.
Zdroj:youtube.ocm
Většina pacientů má mírný průběh nemoci, nebo vůbec nemají žádných příznaků.
Zdroj:novinky.cz
Celkem od března pozitivní test na COVID-19 dostalo přes 350 000 lidí, z nichž více než 170 000 pacientů se již vyléčilo.
Celkový počet úmrtí na koronavir v Česku je 3 429 lidí.
Zdroj:irozhlas.cz
Také výrazně poklesl počet lidí, které potřebují hospitalizaci.
Momentálně v nemocnicích s nákazou zůstávají 7 486 lidí, z nichž 1 163 potřebují intenzivní péči.
I přes zpomalování tempa šíření nákazy, ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že je potřeba počkat na výsledky testování z úterý.
Zdroj:irozhlas.cz
Nejhorší epidemiologická situace je nadále v okresu Benešov, kde epidemiologové za poslední týden evidovali 1 085 nakažených na 100 tisíc obyvatel a následuje Náchodsko
s 1 029 na 100 tisíc obyvatel.
Od 28. října v České republice plátí nová opatření proti šíření COVID-19.
Zdroj:Zdroj:e15.cz
Vláda tak zakázala volný pohyb osob od 21:00 do 4:59 s výjimkou cest do práce, výkonu podnikání, služeb pro podnikání, roznáškových služeb, výkonu ústavního nebo veřejného funkcionáře a také venčení psa do 500 metrů čtverečních od bydliště.
Mimo jiné vláda zakázala jakýkoliv maloobchodní prodej v nedělí.
Výjimky platí pouze pro benzínky, lékárny či okýnka restaurací.
Pravidla jsou zatím platná do konce nouzového stavu, tj. do 20. listopadu.
V rodině Tomáše a Tamary Klusových vyrůstá drobný talent, který rozhodně neuniká pozornosti. Nejstarší dcera…
V rodině Vémolových visí ve vzduchu neklid, který se zdá být den ode dne hustší.…
Bývalá šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová se po letech ve vrcholné politice nadechla. Na veřejnosti…
Agáta Hanychová se v poslední epizodě společného podcastu s Ornellou Štikovou dotkla tématu, které by…
V domácnosti známé dvojice Vémolových se schyluje k největšímu výbuchu emocí za poslední roky. Vztah…
Na hradě Křivoklát padla poslední maska a bylo rozhodnuto. Mia Kirchnerová, respektovaná vrchní komisařka, dokráčela…