Zdroj: news.mail.ru
Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila k výsledkům vyšetřování Alexeje Navalného, uvádí agentura Reuters.
Merkelová oznámila, že „Navalného chtěli umlčet“, takže to, co se stalo, bylo cílem organizovaného zločinu.
„Tato alarmující informace ukazuje na pokus o atentát na ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného jedovatou látkou,“ zdůraznila Angela Merkelová.
Podle ní nyní bude Moskva muset odpovědět na obtížné otázky: „Očekáváme, že se ruská vláda k tomuto případu vyjádří. Vyvstávají nyní velmi závažné otázky, na něž může a musí odpovědět jedině ruská vláda“.
Zdroj: rbc.ru
Kancléřka Merkelová poznamenala, že k otravě ruského opozičního vůdce byla „nade vši pochybnost použita nervově paralytická látka ze skupiny novičok.“
Zdroj: lenta.ru
„Je tedy jisté, že se Alexej Navalnyj stal obětí zločinu. Chtěli ho umlčet. A důrazně to odsuzuji jménem celé spolkové vlády,“ řekla Merkelová.
Zdroj: inforesist.org
Podle ní existují v souvislosti s otravou Alexeje Navalného obtížné otázky, na které může a musí zodpovědět jen ruská vláda.
Merkelová zdůraznila, že „svět na odpovědi bude čekat.“
Český hokejový útočník David Pastrňák má za sebou jeden z nejšťastnějších okamžiků v životě. Podle…
Bývalá biatlonová hvězda Gabriela Soukalová prožívá šťastné období. Sportovkyně, která se po konci kariéry věnuje…
Herečka Kateřina Kaira Hrachovcová je známá tím, že se nebojí výrazných změn. Tentokrát však fanoušky…
Moderátorka Jana Adamcová prožívá mimořádně náročné období V době, kdy se dlouhodobě potýká s komplikovanou…
Modelka Natálie Kočendová se v posledních dnech stala terčem ostrých reakcí na sociálních sítích. Důvodem…
Herečka Jana Paulová se na sociálních sítích svěřila s velmi smutnou zprávou. V jejím životě…