Zdroj: news.mail.ru
Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila k výsledkům vyšetřování Alexeje Navalného, uvádí agentura Reuters.
Merkelová oznámila, že „Navalného chtěli umlčet“, takže to, co se stalo, bylo cílem organizovaného zločinu.
„Tato alarmující informace ukazuje na pokus o atentát na ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného jedovatou látkou,“ zdůraznila Angela Merkelová.
Podle ní nyní bude Moskva muset odpovědět na obtížné otázky: „Očekáváme, že se ruská vláda k tomuto případu vyjádří. Vyvstávají nyní velmi závažné otázky, na něž může a musí odpovědět jedině ruská vláda“.
Zdroj: rbc.ru
Kancléřka Merkelová poznamenala, že k otravě ruského opozičního vůdce byla „nade vši pochybnost použita nervově paralytická látka ze skupiny novičok.“
Zdroj: lenta.ru
„Je tedy jisté, že se Alexej Navalnyj stal obětí zločinu. Chtěli ho umlčet. A důrazně to odsuzuji jménem celé spolkové vlády,“ řekla Merkelová.
Zdroj: inforesist.org
Podle ní existují v souvislosti s otravou Alexeje Navalného obtížné otázky, na které může a musí zodpovědět jen ruská vláda.
Merkelová zdůraznila, že „svět na odpovědi bude čekat.“
Herečka Sara Sandeva znovu rozvířila vody showbyznysu. Na svém Instagramu totiž sdílela nenápadné, ale o…
Napětí na české politické scéně znovu vystřelilo vzhůru. Ministr zahraničí Petr Macinka se ostře vymezil…
Herečka Tatiana Dyková překvapila veřejnost krokem, který by od ní čekal jen málokdo. Po letech…
Dcera moderátorky Ivy Kubelkové, Natálie Jirásková, nyní překvapila přiznáním, že její další vztah je minulostí.…
Tenistka Petra Kvitová prožívá jedno z nejkrásnějších období svého života. Ještě před pár dny přivítala…
Syn tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové, Artur Štaidl, prožívá jedno z nejšťastnějších období svého života.…