Categories: Top

Andrej Babiš se vyjádřil k Pirátům: premiér hovořil o mnoholásce a právu bránit své náboženství se zbraní

Předseda vlády Andrej Babiš zveřejnil v neděli své tradiční video „Čau lidi“. V něm se vyjádřil k Pirátům. Tak například premiér řekl, že Pirát Mikuláš Ferjenčík chtěl legalizovat polyamorii (životní styl, kdy osoba žije v několika milostných vztazích najednou), a také řekl, že jejich strana by chtěla legitimizovat právo pro občany bránit své náboženství se zbraní v ruce. Česká pirátská strana uvedla, že je to nesmysl. Informuje o tom web iDNES.cz.

Andrej Babiš komentoval rozhovor Mikuláše Ferjenčíka, který před čtyřmi lety poskytl časopisu LUI. Poslanec tehdy řekl, že by souhlasil s legalizací polyamorie.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády uvedl, že nevěděl, co je polyamorie, a rozhodl se to zjistit. Pochopil, že jde o mnoholásku a je pro něj těžké to z morálního hlediska posoudit, ale zdá se mu, že to není nějaký ideál.

Podle premiéra je to jedna z myšlenek, kterou chtějí Piráti realizovat. Upozornil také na to, že nechápe, jak Piráti s podobnými nápady vytvoří koalici s KDU-ČSL.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na internetu už tento rozhovor není a premiér předpokládá, že byl před volbami cíleně smazán. Pirátská strana ale tvrdí, že se smazáním tohoto rozhovoru nemá nic společného.

Mikuláš Ferjenčík řekl pro CNN Prima News, že je zastáncem toho, aby stát nezasahoval do života lidí. Také podle něj by se ale stát měl snažit občanům život ulehčit.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Podle mluvčí Pirátské strany Karolíny Sadílkové tento rozhovor byl automaticky smazán. Vysvětlila pro iDNES.cz, že obdržela informace od redakce, kde bylo uvedeno, že došlo k reorganizaci stránek časopisu LUI a tento článek a mnoho dalších článků bylo smazáno.

Andrej Babiš také hovořil o tom, že jejich vláda chtěla rozšířit základní práva a svobody občanů, tedy umožnit lidem bránit se zbraní svůj život i životy jiných.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj by ale Pirátská strana chtěla tato práva ještě rozšířit. Premiér cituje, že by chtěli umožnit lidem „bránit právo projevovat své náboženství nebo právo národnostních menšin na vzdělání v jejich jazyce“.

Karolína Sadílková řekla, že je to naprostý nesmysl. Výrok premiéra označila za dezinformaci. Spojuje to s tím, že brzy budou volby a hnutí ANO nyní ztratí svou podporu.

PSALI JSME: „BYL TO BOJ O PŘEŽITÍ“: KATEŘINA BROŽOVÁ PROMLUVILA O TĚŽKÝCH OBDOBÍCH SVÉHO ŽIVOTA, KDY CHTĚLA HLEDAT I POMOC ODBORNÍKŮ

PŘIPOMÍNÁME: „SYČÍM, MÁM TO VYDRŽET MINUTU. SOFČA SI MYSLÍ, ŽE JSEM SE ZBLÁZNILA“: IVANA JIREŠOVÁ PROZRADILA, JAK SE PILNĚ PŘIPRAVUJE NA NÁROČNOU ROLI

Jana Dvořák

Recent Posts

Babička sedmi vnoučat vypadá o 20 let mladší než její věk: Jaké je tajemství jejího vzhledu

Při pohledu na tuto ženu je těžké uvěřit, že jí je 61 let. Linda Jagerová…

11 minutami ago

Nejslavnější otec samoživitel na Instagramu

Rodiče samoživitelé v našem životě to nemají zrovna lehké. Musíte hodně vydělat, aby zajistili všechny…

38 minutami ago

Kočka neobvyklým způsobem otevřela dveře: Tento vtipný okamžik byl zachycen na video a dost pobavil lidi

Nedávno se na YouTube objevilo vtipné video, které se stálo populárním. Matka a dcera šly…

1 hodinou ago

Čtyřletý chlapec zazpíval hitovku od Whitney Houstonové: Je to andělský výkon

I přes svůj věk se toto 4leté dítě proslavilo po celém světě. A to vše…

1 hodinou ago

Sigmund Freud byl přesvědčen, že tyto tři věci o sobě byste neměli nikomu říci

Sigmund Freud byl přesvědčen, že tyto tři věci o sobě byste neměli nikomu říci. Zjistěte,…

2 hodinami ago

Vnučce Alaina Delona je už 34 let a je velmi podobná dědečkovi: jak teď Allison le Borges vypadá a jak se vyvíjel její osud

Známý populární francouzský herec Alain Delon je dobře znám mnoha televizním divákům. Stal se světovou…

2 hodinami ago