Categories: Top

„Bohužel COVID do toho, jak se říká, ‚hodil vidle’ „: Jaký má názor ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ohledně opatřením proti onemocněním na podzim

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch předpokládá, že počet onemocněných na COVID-19 na podzim se zvětší. Závažným ale je, aby se množil počet vážných případů.

Zdroj: euractiv.cz

Uvedl Vojtěch i to, že v roce 2021 v první polovině vakcína proti nemoci bude získatelná pro zhruba 4 milionu Čechů. Zaznačil, že druhou vlnu neočekává. „Zdá se, že virus není tak nebezpečný a nezpůsobuje vážné stavy,“ uvedl ministr zdravotnictví.

Zdroj: idnes.cz

Ministr ani nechce omezovat nějakým způsobem život občanů. Od září se do škol přijsou zpět kolem 2 milionu žáků a studentů, kteří budou zřejmě ve většině případů využívat MHD. Vojtěch ani celé ministerstvo nemá tušení jestli virus se bude měnit nebo se zklidní. V případě ale jestli se nemoc začne rychle sirot, bude používaný opět tvz. semafor. Tam je epidemiologická situace viditelna podle okresu a barev.

Zdroj: idnes.cz

Mezi prvními, kdo bude očkovan proti nemoci COVID-19 bude nejslavnější riziková supina, tedy lide se sníženou imunitou, nebo ti, kteří mají chronické onemocnění. Také jedním z prvních budou občane, pracující ve zdravotnictví, v sociálních službách, hasiči a policisté, aby tyto základní podniky mohli normálně fungovat.

Zdroj: idnes.cz

Letos ministerstvo míří změnit legislativu ohledně veřejného zdravotního pojištění, připravuje se změna zákona o zdravotních službách. „Jsou to velmi klíčové věci. Bohužel COVID do toho, jak se říká, ‚hodil vidle‘. Vše se kvůli tomu posunulo a já doufám, že i přesto se podaří ty zákony protlačit,“ uvedl Adam Vojtěch.

medvedieva@email.cz

Recent Posts

Manžel a producent Heleny Vondráčkové promluvil o obrovských finančních ztrátách za letošní rok: „Do dnešního dne nám stát nevyplatil ani korunu,“ řekl Martin Michal

Zpěvačka Helena Vondráčková se se svým týmem několik měsíců připravovala na řadu koncertů, které se…

9 minutami ago

Tohle setkání dvou přátel dojalo k slzám všech cestujících na letišti

Obecně platí, že letiště je velmi rušné místo, cestující chodí tam a zpět, někdo se…

12 minutami ago

S čím si spojujete tento obrázek: odpověď pomůže pochopit, co vám brání ve štěstí

Jednoduchý psychologický test sestavený psychology pomůže pochopit sebe a pochopit, co vám v životě chybí…

23 minutami ago

Blatný řekl, že Česko bude mít vakcíny pro 16 milionů obyvatel: chce, aby se naočkovalo kolem dvou třetin lidí v republice

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný prohlásil, že Česká republika nakonec může dostat vakcíny proti koronaviru…

26 minutami ago

9 litrů vody každý den, přesně tolik pila žena, aby zachránila své dítě. Překvapivě to zafungovalo

Manželský pár z Anglie – Callie a Jason Hilbert – se připravovali na doplnění rodiny.…

29 minutami ago

Sladké a voňavé: kolik mandarinek lze denně sníst a pro koho jsou nebezpečné

Police obchodů jsou již plné mandarinek, bez nichž si mnozí z nás nedokážou představit zimní…

34 minutami ago