Zdroj: iz.ru
V pátek 11.záři v České republice přibylo rekordních 1447 případu nákazy covid-19. Počet aktuálně nakažených v ČR je 12 260. Je to největší počet nemocných od začátku pandemie.
Většina nakažených má mírný průběh nemoci. Podle údajů, které uvedené na webových stránkách ministerstva zdravotnictví počet hospitalizováních je 264 pacientů.
Celkový počet nakažených covid-19 je 33 860. Zdravotníci zvládli vyléčit 21 150 pacientů. Bohužel 450 lidi zemřelo.
Zdroj: iz.ru
Tento týden se v České republice nakazili koronavirem 5700 lidi. Aktuální počet lidi, kteří se nachází v nemocnicích ve vážném stavu je 64.
Zdravotníci v laboratořích se denně snaží testovat více lidi. 15 tisíc testů bylo provedeno od úterý do čtvrtka. Tento týden počet testů od 1.března už překonal 1 milion.
Zdroj: radio.cz
Momentálně nejvíce nakažených je v Plzni. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je tam 132 nakažených. 118 nakažených na 100 tisíc obyvatel je momentálně v Praze. V Berouské a Kladenské oblasti přibylo 117 případů nákazy covid-19 v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.
V pátek 11.záři ministerstvo zdravotnictví na webu zveřejnilo mapu, kde každý muže uvidět města, kde riziko nákazy koronavirem je největší. Praha, Praha- východ, Kolín, Beroun, Kladno a Uherské Hradiště momentálně se nachází v druhém oranžovém stupni rizika.
Zdroj: ria.ru
V Praze bude od pondělí 14.záři omezena pracovní otevírací doba restauracích a barů. Od 12:00 do 6:00 každé zařízení musí být zavřeno.
Také od čtvrtka 10.záři ministerstvo zdravotnictví zavedlo další opatření proti koronaviru. Lidi musejí mít nasazenou roušku ve vnitřních prostorách budov mimo bydliště.
Zdroj: iz.ru
Jana Maláčová se v posledních týdnech téměř vytratila z veřejného prostoru. Po tvrdém volebním neúspěchu…
Zatímco většina hudebních hvězd si své trofeje hýčká, leští a vystavuje na čestném místě v…
Smrt Patrika Hezuckého zasáhla nejen jeho nejbližší kolegy z rádia, ale i přátele, s nimiž…
Po měsících, které pro ni nebyly vůbec snadné, přišel moment, jenž mnohé dojal. Veronika Arichteva…
Po dlouhých letech, kdy patřila k nejviditelnějším tvářím české politiky, si Markéta Pekarová Adamová konečně…
Smrt Patrika Hezuckého zasáhla český mediální svět mnohem silněji, než si kdo dokázal připustit. Emoce,…