Charlotte Gottová chtěla, aby jí tatínek splnil jedno velké přání: proč to nakonec nestihl

V dokumentu o Karlu Gottovi režisérka detailně ukazuje poslední rok života zpěváka. Kromě toho se ale ukázalo, že Mistr slíbil splnit velké přání své dcery Charlotte. Už měl vše naplánováno, ale bohužel nestačily mu síly.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Ve snímku si Charlotte přeje zazpívat s tatínkem v americkém New Yorku. Karel ji to nakonec slíbil jako dárek k narozeninám.

Cesta se ale do Ameriky nekonala. Režisérka dokumentu Karel Olga Malířová Špátová řekla, že zpěvák to v plánu měl a chtěl splnit přání své dcery.

Zdroj: denik.cz

Do USA Karel Gott letět nemohl kvůli těžkému zdravotnímu stavu. Tam měl také navštívit místa, kde v minulosti vystupoval. Špátová však říká, že vše ostatní natočit stihli.

Režisérka obdivuje statečnost Mistra v době, kdy věděl, že se konec blíží.

Poslední natáčení probíhaly dva týdny před smrtí Karla Gotta.

Zdroj: ahaonline.cz

Po odchodu zpěváka Špátová hodně kontaktovala s vdovou Ivanou, protože ta zůstala samá. Společně řešili, co ve filmu nechají, a co vystřihnou. Často při tom hledaly znamení.

„Třeba když do střižny zasvítilo slunce, tak jsme si říkaly – to se Karlovi líbí!“ prozradila režisérka.

Zdroj: ahaonline.cz

Otázkou bylo zařazení do filmu záběrů s nejstarší Gottovou dcerou Dominikou. Ze začátku Ivana nechtěla, aby se v dokumentu objevily záběry z posledního setkání Karla se svými nejstaršími dcerami.

Zdroj: ahaonline.cz

Dominika tehdy byla ve špatném stavu kvůli konzumaci alkoholu a léků. Vdova nakonec ale polevila a souhlasila se zařazením této části do filmu s podmínkou, že režisérka dotočí aktuální záběry s Dominikou po návratu do Prahy.

Záběry z Bertramky v dokumentu ale nejsou a Dominika můžeme vidět pouze během pohřbu v katedrále sv. Víta a na několika starších fotkách.

Zdroj: sip.denik.cz

Share