Do Česka už míří první sníh: Dnes se rozloučíme s létem a přejdeme do astronomického podzimu

Dnes v 15:31 středoevropského letního času Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. Den bude stejně dlouhý jako noc.

Bude dnes téměř jasno, ráno může být mlha.

Zdroj: aroundprague.cz

Ranní teploty klesnou k 8 až 12 °C, maximální denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Podle meteorologů naposledy bylo tak teplo před 11 lety.

Zdroj: vn.20minut.ua

Jasno nebo polojasno bude ve středu brzy ráno. Během dne bude pršet, občas jsou možné bouřky. Noční teploty klesnou k 10 až 14 °С, během dne se vzduch ohřeje na 21 až 25 stupňů.

Zdroj: radiosvoboda.org

Ve čtvrtek bude obloha polojasná až oblačná, místy přeháňky nebo i bouřky. Relativně teplo bude podle meteorologů ráno, mezi 11 a 15 °C. Během dne bude teploměr ukazovat od 21 do 25 °C.

Zdroj: unian.ua

Dramatická změna počasí nastane v pátek, kdy bude zataženo s deštěm a přeháňkami. V noci teplota klesne k 10 až 14 °C, během dne maximální teplota nevystoupí nad 15 až 19 °C.

Zdroj: molbuk.ua

V sobotu bude oblačno, na většině území Česka bude pršet, na některých místech občas přeženou přeháňky, na horách bude pršet a sněžit. Ráno teplota klesne k 6 až 10 °C. Během dne zůstane pouze mezi 9 a 13 °C.

Zdroj: zaxid.net

Stejné počasí se očekává i v neděli. Noční teploty klesnou k 1 až 5 °C, během dne se udrží v rozmezí od 9 až 13 stupňů, na jižní Moravě teploty vystoupí na 15 °C.

Share