Categories: Top

Merkelová patnáct let u moci: Nestandardní každodenní život a nečekané záběry

V neděli 22. listopadu si připomínáme 15. výročí inaugurace Angely Merkelové jako kancléřky. Od té doby bylo pořízeno mnoho fotografií … a to nejen v oficiálním prostředí.

Zdroj: youtube.com

15 let jako kancléřka…

Tato fotografie byla pořízena v Bundestagu 22. listopadu 2005 při inauguraci Angely Merkelové jako spolkové kancléřky Německa. Nyní již probíhá její čtvrtý termín – poslední, jak rozhodla sama Merkelová. Příští parlamentní volby se budou v Německu konat na podzim roku 2021.

Zdroj: dw.com

S papouškem na rameni, ale ne pirátem

Spolková kancléřka Německa v parku Marlow Bird v roce 2012 má fotografii z cesty do volebního obvodu, který Merkelová od roku 1990 nepřetržitě zastupuje v Bundestagu.

Zdroj: dw.com

Merkelová a potápěč speciálních jednotek

V lednu 2016 navštívila německá kancléřka Angela Merkelová námořní základnu v Kielu. Tento snímek byl pořízen během rozhovoru se zaměstnancem divize podvodních „sabotérů“ – německých „SEALS“.

Zdroj: dw.com

Merkelová připravuje limonádu

O Angele Merkelové je známo, že byla před svou politickou kariérou fyzičkou. V červnu 2016, u příležitosti Dne malého vědce, navštívila mateřskou školu v Berlíně, kde se účastnila experimentů. Tato fotka agentury DPA byla pořízena při výrobě limonády.

Zdroj: dw.com

Merkelová a karneval

Podle dlouholeté tradice vítají němečtí kancléři jednou ročně v Berlíně zástupce karnevalových komunit z různých regionů země – karnevalové knížata a princezny, jakož i další účastníky a organizátory těchto lidových festivalů. Tento snímek byl pořízen v lednu 2018.

Zdroj: dw.com

Merkelová ve večerních šatech

Manžel Angely Merkelové, profesor Joachim Sauer, se velmi zřídka objevuje někde na oficiálních akcích, ale účastní se i mnoha kulturních akcí. Tato fotografie byla pořízena při zahájení Wagnerova festivalu v Bayreuthu v roce 2018, kde je Angela Merkelová pravidelně již dlouho hostem.

Zdroj: dw.com

Merkelová a elfové

Poprvé v roce 2017 otevřela Angela Merkelová mezinárodní veletrh videohier Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Doprovázeli ji elfové a další postavy z počítačových her.

Zdroj: dw.com

Merkelová a pivo

V roce 2016 Německo oslavilo 500. výročí bavorského zákona o čistotě piva – Reinheitsgebot z roku 1516, který se později rozšířil do celého Německa. Tento snímek byl pořízen během obřadu ve městě Ingolstadt.

Zdroj: dw.com

Merkelová a smažená klobása

Navštivte Durynsko a nevyzkoušejte slavné durynské klobásy? Během volební kampaně v Erfurtu v roce 2009 byla Angele Merkelové představena tato místní pochoutka přímo na pódiu.

Zdroj: dw.com

Merkelová a loterie

Tombola je druh loterie s oděvy oblíbený na večírcích a společenských akcích. Zisky často jdou na charitu. V červenci 2016 se Angela Merkelová zúčastnila letního večírku v berlínské metropolitní kanceláři Bádensko-Württembersko. Tento snímek pořídila DPA, když kupovala pár lístků. Zda měla kancléřka štěstí, agentura neuvádí.

Zdroj: dw.com

PSALI JSME: MANŽELI 73 LET: ALŽBĚTA II. ZVEŘEJNILA JEDINEČNOU FOTOGRAFII NA POČEST VÝROČÍ SVATBY

PŘIPOMÍNÁME: „UHÁNĚL MĚ ASI DVA MĚSÍCE“: LUCIE VONDRÁČKOVÁ PROMLUVILA O TOM, JAK VZNIKLO SPOJENÍ SE SÁMEREM ISSOU A KDY BUDE PREMIÉRA KLIPU

Tanya Goncharenko

Recent Posts

Eva Josefíková čeká dítě: podařilo se jí skrývat bříško pod oblečením a její postava v seriálu Slunečná je také těhotná

V loňském roce došlo v seriálu Slunečná k určitým nuceným změnám, a to těhotná Veronika…

6 minutami ago

Jana Maláčová uvedla, že bude připravena nabídnout další jednorázový příspěvek pro důchodce: ale to se stane pouze za dvou podmínek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že pokud v roce 2021 stoupnou ceny…

20 minutami ago

První na světě sedmerčata: Jak žijí a vypadají po 22 letech

Dříve se věřilo, že narození sedmerčat je prostě nemožné. Ale před 22 lety se objevily…

6 hodinami ago

Žena se rozhodla udělat opravu ve starém bytě a vše zbourala do základů: po proměně vypadá báječně

Jedna žena se chystala udělat rekonstrukci ve starém bytě. Ale jen malbou stěn by se…

6 hodinami ago

Co budou moci diváci TV Nova sledovat letos na jaře: nový seriál, finálová sezóna Ordinace a pokračování oblíbených show

Skupina Nova online o svém programu na jaro informovala své diváky. Například bude možné vidět…

6 hodinami ago

Šafářová prozradila, jaké má vztahy s dětmi Vondráčkové

Slavná tenistka Lucie Šafářová v podcastu Barbory Strýcové uvedla, že narození malé Leontýnky celkově změnilo…

6 hodinami ago