Z tohoto kluka už vyrostl charismatický muž: Princ Harry dnes slaví 36. narozeniny

Princ Harry, mladší ze synů zesnulé lady Diany a prince Charlese, se narodil před 36 lety jako třetí v pořadí následnictví na britský trůn.

Zdroj: ukr.media

V jeho životě bylo mnoho zajímavých věcí: služba v armádě, kompromitující večírky a samozřejmě svatba se slavnou herečkou.

Zdroj: 24tv.ua

Mnoho lidí ani netuší, že Harry není skutečné jméno, při narození byl jmenován Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor.

Zdroj: ukr.media

Když byl Harry malý, jeho matka, princezna Diana, mu říkala „můj malý Spencer“. Princ je podobný své matce, například je stejně skromný, laskavý a dychtivý pomáhat ostatním.

Zdroj: ukr.media

Při pohledu na pozitivního Harryho je si těžké představit, že byl kdysi uzavřeným dítětem. Kvůli obtížím při komunikaci s ostatními dětmi ve školce byl terčem posměchu.

Zdroj: ukr.media

Princ úspěšně absolvoval výcvik armády, který trval 44 týdnů, a nakonec získal hodnost poručíka. Harry byl poté poslán sloužit do Horse Guards. Má několik medailí.

Zdroj: ukr.media

V letech 2007 až 2008 sloužil princ v Afghánistánu 77 dní.

Zdroj: ukr.media

Ve věku plnoletosti dostal princ jako neobvyklý dárek osobní erb, jehož design schválila Alžběta II.

Zdroj: ukr.media

Harry je skutečným fanouškem Spice Girls a opravdu se s nimi chtěl setkat. Přání se splnilo během návštěvy Afriky v roce 1994.

Zdroj: ukr.media

Harry často cestuje, aby pomohl lidem po celém světě. Když mu bylo 19 let, natočil svůj vlastní film Zapomenuté království. V něm zdůrazňuje problém AIDS mezi Afričany.

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Stejně jako mnoho chlapců má princ přezdívku, kterou používají pouze blízcí přátelé – Spike. Harry to zadal při registraci na Facebooku jako Spike Wells. V roce 2012 však byla stránka odstraněna.

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Když mu bylo 30 let, dokázal zdědit dědictví své zesnulé matky (10 milionů).

Zdroj: ukr.media

V roce 2013 se zúčastnil expedice na jižní pól, kde musel každý den v drsných podmínkách ujet 15 až 20 km. Expedici organizoval charitativní fond, jehož cílem bylo zapojit lidi do problémů vojenských veteránů.

Nikdo z britské královské rodiny nebyl v těchto zemích dříve.

Share