Jermanová musí poskytnout jména předních úředníků, kteří pobírali platy 120 až 150 tisíc korun měsíčně: Pokud to neudělá, kraj může dostat exekuční pokutu

V médiích se objevila informace, že ministerstvo vnitra rozhodlo o tom, že Středočeský kraj musí zveřejnit jména minimálně čtyř vysokých úředníků a nadstandardními platy. V jiném případě hrozí exekuce.

Ředitel krajského úřadu Jiří Holub před časem už uváděl, že kvůli právním předpisům zveřejnit jména nemůže.

Zdroj: denik.cz

Ze zveřejněných informací vyplývá, že někteří úřednici v letech 2018 a 2019 k měsíčnímu platu brali odměny ve výší 60 a 85 tisíc korun.

Celkové výplaty tak činili 120 až 150 tisíc korun měsíčně. Jeden z úředníků bral dokonce 190 tisíc, což je více než u ministra.

Zdroj: denik.cz

Kraj zveřejnil výplaty beze jmen úředníků. Holub řekl, že se jedná o ochranu soukromí a brání mu ve zveřejnění jmen právní předpisy.

Ministerstvo vnitra na žádost novinářů však rozhodlo, že kraj musí uvést minimálně čtyři jména vysokých úředníků. K nim také dodat výši platů a prémií.

Zdroj: mylaw.cz

Pokud to kraj neudělá do 15 dnů, může dostat exekuční pokutu.

Zdroj: denik.cz

Do koalice se pustila opozice a předseda klubu STAN Věstal Michalik řekl, že chce vědět jména „superúředníků“, kteří dostávají až 200 tisíc korun měsíčně.

„Já bych jim chtěl veřejně poděkovat,“ dodal s ironií Michalik.

Zdroj: star-cluster.cz

Ředitel Holub se však brání a tvrdí, že zde není žádná VIP skupina úředníků a nikdo nechce nic tajit.

Sam dodal, že v minulém roce jeho plat činil 1 milion 640 tisíc korun.

Zdroj: denik.cz

Share