Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se vyjádřil o Miloši Vystrčilovi a Miloši Zemanovi: „Ukazujete světu jak se chovat,“ herec podpořil českého senátora

Miloš Vystrčil se v poslední době stal středem pozornosti celého českého politického života. Někteří ho nemilosrdně kritizovali, jiní ho velmi chválili. Podpořil šéfa Českého Senátu i principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Napsal to na svých sociálních sítích.

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský na svém Facebooku uvedl, že je z toho, co se v české politice v poslední době děje, velmi nadšený.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Jan Hrušínský se stal jedním z těch, kteří podpořili návštěvu českého senátora Tchaj-wanu. Herec poděkoval senátorům a podnikatelům, kteří letěli spolu s Milošem Vystrčilem.

„Ukazujete světu jak se chovat,“ napsal Jan Hrušínský na svém Facebooku.

Zdroj: Facebook

Herec se také vyjádřil k negativním reakcím na předsedu českého Senátu, například k výhrůžkám čínského ministra zahraničí.

Tuto cestu na Tchaj-wan plánoval předchozí předseda Senátu Jaroslav Kubera. Svůj plán však nestihl realizovat, protože předčasně zemřel.

Zdroj: ČTK / Zezulka Tomáš

Jaroslava Kuberu za tento záměr kritizovalo mnoho lidí včetně z Pražského hradu. Přesto mu chtěl prezident Miloš Zeman udělit 28. října Řád bílého lva. Je to nejvyšší státní vyznamenání naší země.

Vdova po Jaroslavu Kuberovi Věra však toto vyznamenání odmítla přijmout. Takový čin vdovy se Janu Hrušínskému také velmi líbil.

Zdroj: Divadlo na Jezerce

„Zeman se medailí pro Jaroslava Kuberu chystal vyznamenat svoje svědomí. A dostal zaslouženě holí,“ řekl Jan Hrušínský na sociálních sítích.

Share