Koronavirus už je i v českém Parlamentu: Kvůli tomu skončilo několik poslanců v karanténě

Před nemocemi na této planetě není chráněna žádná osoba bez ohledu na bohatství nebo moc. Takže koronavirus už je i v českém parlamentu.

Na koronavirus onemocněla exministryně pro místní rozvoj a obranu Karla Šlechtová. Poslankyně Monika Červíčková to řekla Blesku, je mimo jiné také v karanténě. Jde o to, že tyto dvě političky sedí spolu v jedné kanceláři.

Bývalá členka vlády Karla Šlechtová je nyní poslankyní hnutí ANO. Minulý týden se zúčastnila mimořádné schůze Parlamentu.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Poté, co zjistila, že má pozitivní výsledek testu na koronavirus, bylo několik jejích kolegů nuceno také zůstat v karanténě. Jde především o těch poslancích, kteří vedle ní seděli.

Nyní budou hygienici řešit problém výskytu nákazy koronavirem mezi členy hnutí ANO.

Zdroj: Facebook K. Šlechtové

Poslankyně strany ANO Monika Červíčková Blesk informovala, že je také v karanténě. Seděla nejblíže nemocné Karle Šlechtové.

„Poslanecká sněmovna mě uvedla jako osobu, která byla kolegyni nejblíž,“ vysvětlila Monika Červíčková.

Zdroj: Facebook K. Šlechtové

Tuto informaci potvrdila Pražská vrchní hygienička Zdeňka Jágrová. Uvedla však, že jakmile budou mít bližší informace, pak už o tom budou veřejně mluvit.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Na mimořádnou schůzi Sněmovny dorazil i premiér Andrej Babiš, ten byl v roušce. Podle premiéra s těmi poslanci, kteří jsou nyní v karanténě, v poslední době nekomunikoval.

Zdroj: Blesk / Daniel Černovský, CNC

Vedle Karly Šlechtové obvykle v parlamentu sedí místopředseda ČSSD Ondřej Veselý. Do karantény však nebyl nucen, protože byl z jednání Sněmovny omluvený.

Share