„Nenechte nás zdravotníky v tom samotné, pomozte nám“: Prezident České lékařské komory Milan Kubek prosí o dodržování protiepidemických opatření: pomůže to v první řadě zdravotníkům ke zvládnuti situace

Prezident České lékařské komory Milan Kubek žádá veřejnost, aby dodržovala zavedená opatření a všichni byli opatrní. Tím pomohou lékařům a zdravotníkům v boji s koronavirem.

Na sociálních sítích uvedl, že za aktuální situaci může „naše lehkomyslnost a chybná rozhodnutí vlády“.

Napravit to mohou ale lidé, pokud budou zodpovědní.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Kubek dodává, že covid-19 je nebezpečnější za obyčejnou chřipku a není správné ho podceňovat. Varuje ovšem před panikou a doporučuje zajít si k lékaři, pokud cítíte, že jste nemocní.

V případě příznaků respiračního onemocnění odborník žádá nejprve kontaktovat lékaře telefonicky, aby se neohrožovalo zdraví zdravotníků.

Zdroj: e15.cz

Milan Kubek zdůraznil, že současná opatření nemají za cíl ničit ekonomiku či omezovat svobodu. Důležité je zabránit šíření koronaviru a zvládnout nápor nakažených pacientů.

Podle šéfa České lékařské komory, pokud zkolabuje zdravotnický, půjde dolů i ekonomika.

Zdroj: Youtube

Zkritizoval také „odborníky“, kteří zlehčují onemocnění a prosí lidi ignorovat jejich rady, protože nic o tom neví.

„Buďte opatrní a navzájem k sobě ohleduplní! Nenechte nás zdravotníky v tom samotné, pomozte nám“ žádá Kubek s tím, aby lidé dodržovali platná opatření.

Zdroj: drbna.cz

Od pondělí v Česku platí nouzový stav a nová opatření. Proti nim však vznikla petice, kterou podepsali i lékaři Roman Šmucler, Jan Pirk či Radkin Honzák.

Domnívají se, že opatření ohrožují zdraví lidí více než samotný koronavir. Chtě, aby vláda zrušila plošné nošení roušek a přestala testovat bezpříznakové pacienty.

Zdroj: extra.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula prohlásil, že výzvu za nezodpovědnou.

Zdroj: Youtube

Share