59letý Miroslav Kalousek zůstal bez roušky: „Všem, kterým je těsně pod 60, se velmi omlouvám. Můžu za to zase já,“ vyjádřil se poslanec strany TOP 09

Vláda chce dát všem občanům starším 60 let 1 respirátor a 5 roušek. K tomu se vyjádřil 59letý poslanec strany TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Své myšlenky napsal na Twitteru.

Ve středu 9. září se vláda rozhodla udělit každému českému občanovi nad 60 let 1 respirátor a 5 roušek. Doručení je plánováno poštou.

Foto: Jakub Stadler

To znamená, že se jedná o 15 milionů roušek a 3 miliony respirátorů FFP 2. Vláda nevysvětlila, proč byl vybrán právě věk nad 60 let.

Kroky vlády jsou pochopitelné, chtějí ochránit rizikovou skupinu obyvatel, pro kterou může být koronavirus velmi nebezpečný.

Zdroj: ČTK / Šulová Kateřina

Přitom je třeba si uvědomit, že nejde jen o důchodce, ale o všechny lidi, kterým je 60 a více let. Při této příležitosti Miroslav Kalousek vtipkoval na svém Twitteru.

Tuto vládní iniciativu poslanec za stranu TOP 09 a bývalý ministr financí podpořil. Podle něj je to mnohem lepší návrh než dávat důchodcům jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun.

„To by byl výdaj, proti kterému bych neřekl ani slovo,“ řekl Miroslav Kalousek pro rádio Impuls ohledně roušek pro lidi nad 60 let.

Ministr vnitra Jan Hamáček odhadl, že náklady na tuto akci budou zhruba 15 milionů korun.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Mezi Čechy už vznikl vtip, je to omluva, která zní jako „za všechno může Kalousek“. To se často používá jako omluva při jakémkoli nezdaru.

Miroslav Kalousek vysvětlil, že tato věta vznikla z „Babišovské propagandy“. Alespoň tak to vysvětlil on.

Zdroj: Novinky

Předseda vlády Andrej Babiš říká, že právě při práci Miroslava Kalouska jako ministra financí se Česko nejvíce zadlužio. Bývalý ministr financí s takovou kritikou nesouhlasí.

„Každý režim, který se snaží být autoritativní, potřebuje moudrého vůdce, který vám zařídí to všechno dobré a pak potřebuje toho arcilotra, který může za to všechno špatné, co se vám děje,“ řekl pro YouTube kanál Standashow Miroslav Kalousek.

Foto: Veronika Rejmanová

Tak vysvětlil vznik této fráze. Teď ji občas používá on sám.

Share