Už v deseti dětských táborech byl evidován koronavirus: poprvé byl zaznamenán v dětském táboře v Plzni v polovině června, teď se ale tyto případy objevily po celé republice

Dětské tábory jsou sice v provozu, ale nedokázaly se vyhnout koronavirové nákaze. Už v desítce z nich covi-19 byl zaznamená a děti musely do karantény.

Postup však v každém kraji byl jiný a nyní hygienici chtějí mít jeden společný manuál.

Zdroj: zseduard.cz

Poprvé koronavirus byl zaznamenán v dětském táboře v Plzni v polovině června. Teď se ale tyto případy objevily po celé republice.

Dle ministerstva zdravotnictví se jedná o tábory v Libereckém, Moravskoslezském, Královéhradeckém a jiných krajích.

Zdroj: g.cz

Postupy se však všude lišili. Na jednom táboře do karantény posílali všechny děti a zařízení se uzavíralo, u jiných do karantény muselo jenom nakažené dítě.

Zdroj: rozhlas.cz

Předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka uvedl, že se v jednom případě řešilo nakažení vedoucí táboru a více než sto děti muselo tábor opustit., což mohlo být nebezpečné pro šíření koronaviru po celé ČR.

Zdroj: plzen.cz

Na ministerstvu zdravotnictví však uvedli, že postupují v každém případě individuálně a kroky schvalují krajští hygienici.

To ale právě organizátorům táborů vadí, protože chtějí pro všechny stejná pravidla.

Zdroj: sindbad.cz

Topinka říká, že mají dostatečně zkušeností a podle toho by se mohl vypracovat společný postup.

Dětské letní tábory stát povolil od konce června. Musí však dodržovat přísná hygienická opatření.

Zdroj: brnan.cz

Organizátoři musí zřídit oddělené skupiny, které se mezi sebou nepotkávají, vybavit jídelny plexiskly a nezbytnou nutností je i dezinfekce.

Na každý den dítě musí mít dvě roušky.

Zdroj: bitessko.cz

Share