edná se o druhý nejvyšší výsledek ve volném dní od března: za poslední 24 hodiny v Česku přibylo 411 nakažených COVID-19

V neděli České laboratoře zaznamenaly až 411 nakažených koronavirem, jedná se o druhý nejvyšší výsledek ve volním dní od března. Nejvyšší počet nemocných ve volním dni bylo zaznamenáno v sobotu, kdy pozitivně se otestovalo více než pět set lidí.

Zdroj:covid19.tabipacademy.com

Podle ministerstva zdravotnictví momentálně v Česku je 8667 lidí, což je nejvyšší číslo nemocných od začátku epidemie.

Většina pacientů má mírný příběh, nebo vůbec nemají žádných příznaků.

V nemocnicích je aktuálně více než 200 pacientů, z nich přes půl stovky je v těžkém stavu.

Zdroj: coe.int

Od začátku pandemie COVID-19 v Česku koronavir potvrdily dohromady u 28 156 lidí, vyléčilo se přes 19 000 a 436 zemřelo.

Během posledních třech týdnů přibývá pacientů s COVID-19, které musí do nemocnici a jsou ve vážném stavu, a to ale mnohem menší číslo, než to bylo na začátku epidemie během března, dubna, nebo května.

Zdroj:420on.cz

Od pondělí do pátku minulého týdnu v Česku denní nárůstky byly rekordní.

Například, v pátek české laboratoře potvrdily nákazu u 797 lidí, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie COVID-19.

Zdroj:420on.cz

Ve středu to bylo o skoro 150 méně a v čtvrtek ministerstvo zdravotnictví informovalo veřejnost o 677 případech nákazy.

Zdroj:komionline.ru

Růst počtu případu nákazy souvisí především s výším počtem testů.

Zdroj:420on.cz

Ohniskem nákazy je na Pelhřimovsku, kde se za uplynulý týden v přepočtu na 100 000 obyvatel pozitivně otestovalo 98 lidí, pak následuje okres Hodonín a Praha, která hlásí nejvyšší počet nakažených, přes 6600 obyvatel během celé doby epidemie.

Share