11 skvělých kuchyňských triků: Každá hospodyňka by měla vědět ty správné grify

Proč je omáčka k těstovinám nevýrazná a smažená cibule se pořád připaluje? Dejme ruku na srdce a přiznejme si: ne každý má rád vaření. Někdo sporák obchází stranou a vyhýbá se prkénku. Dlouhé minuty v kuchyni se promění v hodiny a kuchařské dovednosti je třeba tříbit letá.

Nahlédli jsme do nejtajnějších koutů internetu a hledal kulinárské triky pro „líné“, použit které dokáže i dítě.

1. Zlepšujeme chuť těstovinové omáčky

Zdroj: adme.ru

Chcete zpestřit obyčejné těstovinové omáčky? Citronová šťáva, kapary, olivy nebo ocet dodají na chuti výraznosti a trochu kořenitosti. A aby byla omáčka jemná a hladká, přidejte k ní pár minut před uvařením malé množství mléčných výrobků (řecký jogurt, smetanový nebo kozí sýr, mléko).

2. Děláme pečivo dokonalého tvaru

Zdroj: adme.ru

Dalším tajemstvím dokonalého pečení je použití niti. Zubní niť klouže přes těsto lépe než obyčejný nůž. Od této chvíle budou vaše cheescake, koláče a koblihy ještě hezčí.

3. Správně vaříme vejce v pomalém hrnci

Zdroj: adme.ru

Pokud se vám povede vejce převařit, získají nepříjemnou vůni a šedivý odstín. Zbavit se toho pomůže metoda „5-5-5“: pro každou fázi procesu (vaření, odtlakování, ledová lázeň) je určeno 5 minut.

4. Smažíme cibuli bez připálení

Zdroj: adme.ru

Pokud si všimnete, že se cibule smaží příliš intenzivně, vložte do pánve kostku ledu. Ta zchladne, voda se rychle vypaří a cibule zachová potřebnou konzistenci.

5. Zlepšujeme chuť obilovin

Zdroj: adme.ru

Bulgur, proso, quinoa, hnědá rýže a některé další obiloviny nemají příliš výraznou chuť. Můžete jej vylepšit, pokud před vařením do vody vložíte čajové sáčky. Nejvhodnější jsou Earl Gray, Lapsang Sushong a další silné odrůdy.

6. Rozmrazujeme maso během několika minut

Zdroj: adme.ru

Zapomněli jste včas vyndat maso a rozmrazit ho? Nevadí, situaci lze napravit pomocí hrnce horké vody a zip sáčku. Kuře se rozmrazí přibližně za 10 minut, a další druhy masa – za 12.

7. Oddělujeme žlutek od bílku

Zdroj: adme.ru

Myslím, že už každý ví, jak oddělit žloutek od bílku pomocí prázdné pět láhve. Existuje však jednodušší způsob. Budete potřebovat obyčejnou lopatku s otvory (lze ji nahradit lžičkou s otvory) a nádobu na bílek.

8. Hermeticky uzavíráme sáček

Zdroj: adme.ru

Hermeticky uzavřít potraviny nám pomůže žehlička a folie. Stačí jí dat na kraje sáčku a pak zažehlit během par sekund.

Share