Andrej Babiš: „Chci se vrátit do normálu, ano, je to změna postoje,” premiér vysvětlil zmatek kolem posledních událostí

Předseda vlády Andrej Babiš ve čtvrtek pro ČT řekl, že komunikace členů vlády týkající se pravidel nošení roušek není tak dobrá. Dodal, že s největší pravděpodobností se už nebude měnit poslední verze těchto pravidel. Přitom tým odborníků bude tato pravidla ještě před začátkem podzimu, konkrétně 28. srpna, projednávat.

„Komunikace není ideální, je potřeba komunikovat jasně a zřetelně. Já to dělám, já nejsem ministr zdravotnictví,” řekl premiér Andrej Babiš.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Kolem pravidel nošení roušek vznikl velký zmatek. Ministr zdravotnictví v pondělí poprvé řekl, že dojde ke změně pravidel nošení roušek.

Adam Vojtěch ve středu představil nová pravidla veřejnosti. Ale už po 25 hodinách ministr ve čtvrtek oznámil změny v pravidlech.

Zdroj: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Premiér řekl, že při čtvrtečním jednání Rady vlády pro zdravotní rizika většinou diskutovali o tom, co se dělat školami od 1.září.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Podle něj nikdo ho neinformoval o návrhu, aby lidé chodili v rouškach v obchodech a ve službách. To znamená, že během jednání o tom diskutovali, ale nikdo neřekl, že to bude zavedeno.

„Chci se vrátit do normálu, ano, je to změna postoje,” Andrej Babiš říká, že se chce vrátit k normálu a aby celá země žila opět normálním životem. Ale určitě poslouchá názory odborníků.

Zdroj: ČTK

Premiér také dodal, že nyní nevidí důvod znovu zavádět opatření, která byla v březnu a dubnu.

Zdroj: Johanna Geron, Reuters

Přesto se však zastal ministra zdravotnictví. Podle něj má ministr tři týmy odborníků a každý z těchto týmů dává různé rady.

Share