„Vojáci neopustí ulice“: Běloruské ministerstvo vnitra oznámilo, že policie může na demonstranty použít zbraně v případě nutnosti

Běloruské ministerstvo vnitra tvrdí, že protestní akce, které se v poslední době konají v Bělorusku, se staly radikálnějšími.

Zdroj: youtube.com

Ministerstvo vnitra Běloruska slíbilo, že v případě nutnosti použije proti demonstrantům střelné zbraně.

Zdroj: youtube.com

Podle náměstka běloruského ministra vnitra Gennadije Kazakeviče nyní ministerstvo vnitra zaznamenává postupné slábnutí protestního hnutí.

Zdroj: youtube.com

„Protesty, které se přesunuly hlavně do Minsku, se ale staly organizovanými a extrémně radikálními. O tom svědčí akce v hlavním městě. Nemá to nic společného s občanským protestem,“ řekl Kazakevič.

Zdroj: youtube.com

Během nedělních protestů v Bělorusku byly zadrženy stovky lidí, včetně desítek novinářů.

Zdroj: youtube.com

Podle TUT.BY v neděli běloruská policie opakovaně používala slzný plyn, zábleskové granáty, gumové projektily a vodní děla.

Zdroj: youtube.com

Zástupce ministerstva vnitra poznamenal, že policie musí čelit skupinám radikálů, anarchistů a fotbalových fanoušků, kteří se pokusili zopakovat srpnové události letošního roku.

Zdroj: youtube.com

„Příslušníci ministerstva vnitra a vojáci neopustí ulice. Pokud to bude nezbytné, použijí zvláštní prostředky a střelné zbraně,“ slíbil náměstek běloruského ministra vnitra.

Zdroj: youtube.com

Share