„Česká princezna Libuška Šafránková oslavuje 70. narozeniny“: životní příběh přední české herečky, která má významné životní jubileum

Sedmašedesátiletá herečka Libuška Šafránková slaví narozeniny. Je slavná po roli Popelka v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Naposledy se točila roku 2014, protože pak měla zhoršení zdraví.

Zdroj: Totalfilm.cz

Herečka se narodila 7. června 1953 v Brně, pak bydlela jako malá a půbert’ačka ve Šlapanicích u Brna.

V roce 1971 vystudovala dramatické oddělení brněnské Státní konzervatoře a v té době již hrála v divadlech.

Zdroj: extra.cz

Její filmovou první rolí byla Barunka ve filmu Babička.

V Činoherním klubu herečka poznala svou lásku Josefa Abrháma, v roce 1976 se oženili vzala a jsou šťastně spolu nyní v radostných a v těžkých chvílích života.

Zdroj: Super.cz

Spolecně se odehráli ve filmech, třeba Tři oříšky pro Popelku. V 70. až 80. letech si hrála princezny, protože měla podle filmařů něžný vzhled a hlásek. To byly další pohádky: Malá mořská víla, Princ a Večernice, Sůl nad zlato nebo Třetí princ.

Zdroj: RF-Hobby.cz

Pozdější filmy a filmové seriály jsou: Kouzla králů, Báječná léta pod psa, Kolja, Nesmrtelná teta, Obecná škola, Vesničko má středisková, Slavnosti sněženek, Vrchní prchni!, Můj brácha má prima bráchu či Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách a Gympl s ®učením omezeným, Četnické humoresky, Cirkus Humberto nebo Arabela.

Zdroj: Šíp-Denik

Rakovina plic pokazila její herecké plány. Tak všemi oblíbená herečka úspěšně zvítězila chorobu. Je ji vidět zřídka ve společnosti. Nyní se stará o vnoučata od syna Josef Abrhám mladšího.

Zdroj: Dines.cz

Share