14 triku pro domácnost: usnadní váš život a pomohou vám zmírnit vaše každodenní starosti

Velmi užitečné triky, které vám pomohou zmírnit vaše každodenní starosti. Využijte je k úspoře času a peněz.

Nepříjemné pachy na záchodě

Zdroj: poshepky.com

Chcete-li udržet štětec do záchodu svěží, měli byste do něj přidat obvyklý prostředek na čištění toalety. Teď na trhu je spoustu prostředku, který příjemně voní.

Plak a rez na příborech

Zdroj: poshepky.com

Pokud jsou vaše příbor potemnělý nebo pokrytý rzí, citrónová šťáva jim pomůže dát lesk. Lžíce a vidličky natřete půlkou citronu a nechte přes noc. Ráno by se měli příbory opláchnout čistou vodou.

„Hlasité“ šuplíky

Zdroj: poshepky.com

Chcete-li se vyhnout hlasitému zvuku při otevíraní a zavíraní šuplíku, musíte použít následující trik: naneste tenkou vrstvu horkého lepidla na vnitřní stěnu šuplíku.

Univerzální prostředek pro domácnost

Zdroj: poshepky.com

Mate namíchat 1 lžicí prostředku na umývaní nádobí s 1 lžicí octu. Tento prostředek bude univerzálním zázrakem, který odstraní téměř jakékoli znečištění v domácnosti.

Čista okna

Zdroj: poshepky.com

Osobně mě velmi štve mytí oken. Zvláště pokud jsou na skle složité nečistoty. Ale vyrovnat se s takovými potížemi pomůže obyčejná voda se škrobem. Je třeba přidat 1 polévkovou lžíci škrobu do 1 litru vody. Navlhčete hadr ve směsi a otřete tím okna. Pak osušte.

Prostředek proti zamlžování skla

Zdroj: poshepky.com

Pokud se chcete zbavit mlžení skla, použijte směs glycerinu a alkoholu. Tato emulze je velmi účinná při změnách teploty a také chrání sklo před znečištěním.

Péče o kuchyňské utěrky

Zdroj: poshepky.com

Kuchyňské ručníky před praním by měly být namočeny v roztoku octa v teplé vodě. Pak po vyprání budou dokonale čisté.

Čištění čalouněného nábytku

Zdroj: poshepky.com

Čalouněný nábytek, podobně jako houba, absorbuje do sebe nečistoty a nepříjemné pachy. Nalijte trochu vodky do stříkací pistole, ošetřete povrch pohovky kapalinou a nechte ji vyschnout. Tento trik pomůže osvěžit nábytek a odstranit nežádoucí pachy.

Zářivé instalatérství

Zdroj: poshepky.com

Nemusíte vyhazovat kusy citronu, protože vám pomohou vyčistit chromovou instalaci. Stačí, aby se povrch směšovače nebo hadice otřel a vaše vana znovu svítí.

Lesklé zrcadla

Zdroj: poshepky.com

Brambory jsou vynikajícím prostředkem pro čištění zrcadel. Stačí, když zrcadlo potřete polovinou zeleniny, poté opláchněte vodou a osušte zrcadlo.

Proces vaření brambor

Zdroj: poshepky.com

Pokud přidáte máslo do hrnce s bramborami a vodou, pak příprava brambor bude mnohem rychlejší.

Sušení bot

Zdroj: poshepky.com

Chcete-li urychlit proces sušení bot, jednoduše zahřejte sůl na pánvi a pak tuto sůl nasypte do ponožky, kterou umístíte do bot.

Strouhání sýru

Zdroj: poshepky.com

Před tím jak budete strouhat sýra na struhadle, jednoduše namazána ho jakýmkoli rostlinným olejem. Pak se váš sýr nebude držet kupy.

Nepříjemné pachy v kuchyni

Zdroj: poshepky.com

Pokud se chcete zbavit nepříjemných pachů v kuchyni, pak stačí přidat 1 litr octa na pánev a zažívat ho až do úplného odpaření. Skvělý způsob, jak osvěžit místnost.

Share