Do hereckého nebe odešel Svatopluk Matyáš: informaci sdělila dcera a mnozí si ho pamatují díky seriálu 30 případů majora Zemana

V pátek ráno zemřel herec Svatopluk Matyáš, bylo mu 90 let. Mnozí si ho pamatují díky roli v seriálu 30 případů majora Zemana. Jeho rodina prozradila, co se stalo.

Svatopluk Matyáš se narodil 18. října 1929 v obci Radslavice. Naposledy vydechl herec v pátek 10.července 2020. Dožil se více než 90 let.

Zdroj: archiv a reprofoto ČT, ara

Herec zemřel ve spánku. Informaci sdělila dcera zesnulého Svatopluka Matyáše Alena. S největší pravděpodobností došlo k mozkové příhodě.

„Zemřel v Domově pro seniory Hortenzie. Byl tam jen krátce“ řekla dcera herce Alena pro portál Blesk.

Zdroj: archiv a reprofoto ČT, ara

Herec se v posledních měsících života necítil moc dobře, přesto doufal, že se mu bude lépe. Nadšení neztratil ani přes svůj věk.

Zdroj: ara

Loni v říjnu oslavil své jubileum a jeden dárek ho velmi naštval. Obecný úřad Prahy 6 mu dal kupony se slevou do lékárny ve výši 200 korun.

Vzal to jako urážku a řekl, že by bylo lepší, kdyby vůbec neposlali žádný dárek.

Zdroj: TV Barrandov

Svatopluk Matyáš naposledy hrál před kamerou před šesti lety, konkrétně v roce 2014. Tehdy TV Barrandov natáčela seriál Stopy života.

Zdroj: TV Barrandov

Mnoho lidí si může pamatovat tohoto herce, protože hrál ve filmech jako Setkání v červenci, Nebeští jezdci a v seriálech jako 30 případů majora Zemana, Kamenný řád či Přátelé Zeleného údolí.

Zdroj: Aha! – Alexandr Malachovský, ara

Jeho učitelem herectví byl Radovan Lukavský. Mezi jeho spolužaky byli také známí lidé, například herec Luděk Munzar a herečka Jiřina Bohdalová.

Zdroj: Aha! – Alexandr Malachovský, ara

Také herec hrál v různých divadlech. V rodinném životě měl Svatopluk Matyáš jednu manželku, se kterou žil v manželství celých padesát let.

Zdroj: Aha! – Alexandr Malachovský, ara

Jmenovala se Věra Benšová, byla dcerou architekta Adolfa Benše. Zemřela v roce 2008 a měli jen jednu dceru Alenu. Ale herec měl dvě vnoučata.

Share