Ivan Bartoš je šťastný táta: Politik promluvil jak hodlá syna vychovávat a čeho se obává

Ivan Bartoš a jeho manželka Lydie Franka Bartošová se stali šťastnými rodiči. Syn Bertram se stal pro Ivana jeho prvním potomkem. Rodiče nechtěli říct, kdo přesně se jim narodí až do okamžiku, kdy už nebylo možné utajit, tedy před porodem. Šťastný Tatínek prozradil portálu eXtra.cz , jak hodlá syna vychovávat a čeho se bojí.

Ivanu Bartošovi a jeho manželce Lydii se 4. srpna pozdě večer narodil syn Bertram. Narozený chlapec vážil 4 kilogramy a 390 gramů, vysoký byl 54 centimetrů.

Zdroj: Instagram

Předseda českých Pirátů uvedl, že se nebude moci kampaně účastnit, protože bude manželce pomáhat v péči o dítě. Alespoň se na to těší.

Pro něj to bude jeho první zkušenost s péčí o dítě, je to neznámá, je to velmi zajímavé. Myslí si, že se možná změní, jak se mnoho jeho kamarádů změnilo, když se stali tatínky.

Zdroj: Instagram

Stejně jako většina rodičů má však hlavní český pirát i některé obavy. Například teď už s lehkostí vtipkuje o své minulosti, ale zároveň se trochu bojí o svou budoucnost.

Zdroj: Instagram

Řekl, že každý otec by chtěl, aby jeho syn vyrůstal tak, jak si ho představuje jeho otec, ale s největší pravděpodobností to bude úplně naopak.

„Přirovnal bych to k seriálu Cirkus Humberto, když se tomu Vaškovi narodí kluk, který má rád knížky, ale neumí jezdit na koni“ řekl Ivan Bartoš pro eXtra.cz.

Zdroj: piratskelisty.cz

Předpokládá, že až jeho syn vyroste, bude naprostým opakem svého otce. Zároveň říká, že se toho nebojí, jen si uvědomuje, že na svého syna bude mít nějaký vliv.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

Přesto prý má jistý strach, že se jako každý jiný může opakovat stereotypy. Například by nechtěl svému synovi něco říkat jen proto, že mu to kdysi řekl jeho otec.

Zdroj: Facebook

Doufá ale, že pokud se něco takového začne dít, pomůže mu to vyléčit jeho manželka.

Ivan Bartoš také žertoval, že nyní možná začne žárlit na svou ženu kvůli synovi. Vysvětlil to tím, že s manželkou měli vždy dost času na sebe, ale teď ona bude věnovat hodně času dítěti.

Zdroj: Instagram

Novináři se ho také ptali, co si myslí, že teď bude mít méně času. Šéf pirátů odpověděl, že je to spíše otázka priorit a schopnosti plánovat čas.

Zdroj: Profimedia.cz

Ivan Bartoš upozorňuje, že mnoho jeho přátel a kolegů po narození dětí stále stíhají udělat vše nejdůležitější a nejnutnější a zároveň má čas na rodinu a děti.

Share