Jak rychle vyčistit tuk z ovládacích knoflíků sporáku

Sporák je náš první pomocník, který potřebujeme k přípravě jídla. Používáme ho každý den. Ovládací knoflíky sporáku během vaření se moc často zašpiní, protože ne vždy je možné si umyt ruce mezi jednotlivými kroky přípravy jídla.

Během čištění ovládacích knoflíků se houba může zašpinit mastnotou nebo čistící prostředek nezvadne si poradit se špínou, a tak výsledek čistění pro nás může být neuspokojivý.

Zdroj: freelancehack.ru

Používané prostředky

V drogerii si můžete koupit jakýkoliv čistící prostředek, ale může být dost drahý.

Lze ale použit prostředky, které jsou mnohém levnější a líp účinkují.

1. Čpavek. Téměř všichni ho máme doma. Pomáhá odstranit různé nečistoty na površích. Je třeba použit ne čistý amoniak, ale čpavkové kapky. Není nutné je ředit. K čištění navlhčete tampón a otřete knoflíky sporáku.

Těžko přístupná místa zkuste vyčistit vatovou tyčinkou. Samotný amoniak se ředí s vodou v poměru 1:1.

2. Vymačkejte citronovou šťávu z jednoho citronu a nachystejte si starý zubní kartáček.

Namočte ho do šťávy a důkladně vyčistěte kontaminovaný povrch. Silně kontaminované povrchy lze vyčistit pomocí jedlé sody. Veškeré zbytky prostředku omyjte vodou.

3. Soda je jemný čistící prostředek, který neničí povrch.

4. Ocet odstraní nepříjemné aroma, bakterie a silné znečištění.

5. Silný mýdlový roztok z mýdla na praní. Do 100 g vřící vody přidejte 50 gramů nastrouhaného mýdla.

Pravidla čištění

Není složité zjistit, jaký druh ovládacích knoflíků má váš sporák – odnímatelné nebo nikoliv. Můžete to zkontrolovat tak, že popotáhnete za ovládací knoflík. Pokud ho nejde sundat, tak není odnímatelný.

Zdroj: freelancehack.ru

Odstranit nečistoty ze snímatelného knoflíku je velmi snadné. Sundejte je ze sporáku.

Do nádoby nalijte vodu, jejíž teplotní režim bude 80 stupňů. V ní rozpusťte čistící prostředek: Jar, prací prášek nebo předem nastrouhané mýdlo na praní. V tomto mýdlovém roztoku nechte ovládací knoflíky po dobu 15 minut.

Po uplynutí 15 minut vezměte starý zubní kartáček a intenzívně vyčistěte všechny nečistoty.

Zdroj: freelancehack.ru

U ovládacích knoflíků, které nelze sundat, je situace trochu složitější. Uvnitř je skoro není možné vyčistit, ale zvenku ano. Udělejte to pomocí zubního kartáčku, párátka, jakož i pomocí vatových tamponů nebo tyčinek. Ovládací knoflíky je třeba trochu navlhčit a vyčistit pomocí párátka těžce přístupná místa.

Zdroj: freelancehack.ru

V okolí ovládacích knoflíků nasákněte zbytky nečistot pomocí vatových tamponů.

Ovládací knoflíky očistěte namočenými v čisticím prostředku vatovými tampony (prostředek by měl obsahovat chlor). Pomocí houby opláchněte prostředek teplou vodou.

Share