Když muž jel na kole lesní cestou, všiml si malého kocoura a rozhodl se mu pomoci: pak byl velmi překvapen, že tohle kotě nebylo vůbec domácí

Pokud nemůžete projít mimo toulavých zvířat nebo možná vaše děti neustále táhnou štěňata a koťata, jsou to určitě dobré skutky, ale buďte opatrní! Někdy „malá zvířatka“ jsou nebezpečná a divoká.

Zdroj:topsovety.com

Matthew Patry z kanadského Quebecu jel na horském kole lesní cestou a uviděl něco malého.

Podíval se blíž a všiml si, že to bylo kotě.

Matthew se zastavil, aby pomohl dítěti, ale kotě nebylo vůbec domácí.

Zdroj:topsovety.com

„Viděl jsem jeho tlapky a okamžitě jsem si uvědomil, že to byl rys.“ Pak jsem si všiml malých kulatých uší a pak i malého ocasu.

Byl jsem velmi překvapen, že to byl rys, “řekl muž.

Matthew však nevěděl, zda rys zůsta rodičů, nebo někde poblíž byla i jeho matka, která by určitě nebyla šťastná, kdyby potkala muže.

Poté, co se Matthew dozvěděl, že před ním není domácí koťátko, ale divoký rys, se rozhodl nález nechat v lese.

Zdroj:topsovety.com

Ale ten muž nemohl přestat myslet na toto malé zvířátko a rozhodl se vrátit se do lesa následující den. Malé kotě bylo na stejném místě a tentokrát už křičelo a plakalo, ale jeho matka nebyla poblíž.

Zdroj:topsovety.com

Muž vzal dítě domů a kontaktoval zoo.

V zoo Matthewovi popsali, jak krmit malého rysa, dokud nebude poskytnuta odborná pomoc.

Zdroj:topsovety.com

Malý lev byl menší a slabší, než by měl být v tomto ročním období.

Zdroj:topsovety.com

Zoologická zahrada „adoptovala“ zvíře a bude se o něj starat, dokud nebude silnější, a poté ho vypustí do volné přírody.

Zdroj:topsovety.com

Tak dostal malý rys šanci vrátit se do normálního života. A Matthew je rád, že dokázal zvířeti pomoci: „Jsem rád, že je v bezpečí a že se mu vede dobře. Jsem tak šťastný, že přežije. Je velmi hezký “.

Share