Karel Havlíček řekl, že vláda o lockdownu muže uvažovat začátkem příštího měsíce: a připustil, přijde další zpřísnění či nikoli

Ministr průmyslu a obchodu a také ministr dopravy Karel Havlíček uvedl, že vláda by o lockdownu mohla uvažovat začátkem příštího měsíce. Nikdo by nechtěl úplně uzavřít ekonomiku, ale možná by to bylo nutné. Řekl to vicepremiér v České televizi.

Karel Havlíček v pořadu Otázky Václava Moravce v České televize uvedl, že do začátku příštího měsíce nebude vláda uvažovat o úplném uzavření ekonomiky.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy uvedl, že vláda 2. listopadu rozhodne, co dál.

Bude rozhodnuto, zda opatření zmírní, nebo naopak.

Zdroj: ČTK / CTK / Říhová Michaela

Je třeba také říci,že už 3. listopadu skončí nouzový stav.

Je možné, že kabinet bude nucen požádat parlament o jeho prodloužení.

Lídr českých Pirátů Ivan Bartoš řekl, že pokud se epidemiologická situace bude dále zhoršovat, zůstanou jen plošná opatření.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

Kromě toho Ivan Bartoš kritizoval kabinet, že podcenil rizika druhé vlny koronaviru a nedostatečně se připravil v létě.

„Důvěra se velmi dlouho buduje a rychle ztrácí. Chtělo by to přistupovat k situaci s pokorou. Nemachrovat, když se daří, a nedělat opatření podle voleb,“ připomněl Ivan Bartoš výrok předsedy vlády Andreje Babiše.

Zdroj: YouTube / DVTV

Tehdy premiér řekl, že Česko má jednu z nejlepších situací v Evropě. Ale během druhé vlny to je úplně jinak.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v neděli řekl, že v období před Vánocemi vláda uvažuje o zavedení hygienických opatření v obchodech, ale zároveň neplánuje zavírat nákupní centra.

Zdroj: Vlada.cz

Žádné podrobnosti však nesdělil. Nyní se jeho ministerstvo připravuje na různé scénáře vývoje epidemiologické situace a na možná různá opatření.

Zdroj: YouTube

Karel Havlíček vysvětlil, že nechtějí zavírat nákupní centra a obchody, protože chtějí, aby si lidé mohli do Vánoc kupovat vše potřebné.

Toto zimní období však bude velmi důležité, aby nepřišla třetí vlna. Jaká budou opatření, však zatím není známo.

Zdroj: Instagram

Ivan Bartoš mezitím řekl, že virus nikam nezmizí, a proto navrhuje, aby vláda už připravovala strategii pro příští rok. Podle něj strategie jen do konce letošního roku nestačí.

Share