Ladislav Dušek považuje odmítání nošení roušek za pubertální vzdor: ředitel zdravotních statistiků promluvil o nových vládních opatřeních

Ředitel zdravotních statistiků Ladislav Dušek říká, že se nestydí toho, že se bál koronaviru. Nošení roušek považuje za nejjednodušší opatření a myslí si, že návrat jejich nošení je správným řešením.

Asi každý pamatuje jeho projev před poslanci ve Sněmovně, když říkal, že se viru musíme bát, protože venku je velká jeho nálož, kterou si ani nemůžeme představit.

zdroj: zdravotnickydenik.cz

Dušek na začátku koronavirové krize měl z viru velké obavy a tvrdil, že nemoc může změnit rovnováhu ve světě. Nakonec ale uznává, že v Evropě k tomu nedošlo, i když v Jižní Americe vir řádí a máme z této oblasti špatné zprávy.

Odborník se nestydí, že se koronaviru bál, protože v tu chvíli o něm se skoro nic nevědělo. Je rád, že se nejhorší předpoklady nepotvrdily a situaci jsme ustáli.

Zdroj: zdravotnickydenik.cz

S koronavirem se dle Ladislava Duška musíme naučit žít a možná již brzy ho zařadíme mezi obyčejné respirační onemocnění.

Nikdo ale neví, jak se bude chovat na podzim, což může být do určité míry problém.

Zdroj: uzis.cz

Nošení roušek Dušek považuje za preventivní krok a podobně postupují všechny okolní země. Navíc toto opatření nezasáhne příliš ekonomiku.

Je to prý také ochrana před jinými onemocněními jako je například chřipka.

Zdroj: irozhlas.cz

„Roušky jsou to nejlepší opatření – a také nejjednodušší, protože je plošné,“ říká šéf zdravotních statistiků s tím, že vir nyní prochází populací.

Odmítání nošení roušek v této situaci, Dušek považuje za pubertální vzdor.

Zdroj: ihned.cz

Ladislav Dušek uvádí, že pro tento vir neexistují žádné vlny, ale naopak sezóny, protože nemoc nikam nezmizela.

Odborník dodal, že se nyní v Česku nemluví o exponenciálním šíření koronaviru, kdy by počet nakažených stoupal denně. Nesmíme to ale dopustit.

Zdroj: irozhlas.cz

Dušek neví nakolik je populace nyní „promořená“ a důležitější otázkou je, jestli imunizuje.

Zdroj: idnes.cz

Share