Ministr Vojtěch oznámil podmínky, kdy bude zavedená distanční výuka: opozice tvrdí, že vláda nemá strategii v boji s koronavirem

Od pátku začínají platit nová protiepidemická pravidla. Žáci od druhého stupně a studenti budou muset během výuky mít na obličeji roušku, týká se to i učitelů. Bary a hospody po půlnoci musí být uzavřené.

Situace se kolem epidemie koronavuru stále zhoršuje s reprodukční číslo se nyní pohybuje na úrovni 1,4. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch eskalaci nepopírá, ale dodává, že dobrou zprávou je to, že se nezvyšuje smrtnost.

Zdroj: irozhlas.cz

„To je dobrá zpráva,“ prohlásil politik s tím, že covid-19 nijak zásadně nezasahuje rizikové skupiny občanů.

Ministerstvo se dle slov Vojtěcha k této situaci připravovalo a od léta navyšuje kapacity na hygienických stanicích ke trasování kontaktů nakažených.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Jiný názor však má místopředseda občanských demokratů Martin Baxa, který říká, že vláda zaspala. Dle něho v Česku nefunguje ani testování, ani trasování.

Baxa kritizuje Vojtěcha za to, že testovací kapacita nyní nečiní ani 25 tisíc testů denně, což vláda slibovala.

Zdroj: plzen.cz

Ministr však řekl, že na jaře denně laboratoře nedělaly ani 10 tisíc testů, takže dnešní 21 tisíc jsou velkým posunem kupředu.

Do vlády se také pustil i Marek Výborný (KDU-ČSL), který si myslí, že boj s koronavirem v Česku probíhá chaoticky. Vyzývá také vládu, aby obnovila Ústřední krizový štáb.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Adam Vojtěch však prohlásil, že resorty mezi sebou komunikují. „Integrovaný centrální řídící tým chytré karantény je pod Radou vlády pro zdravotní rizika a reportuje jí,“ prohlásil ministr.

Předseda asociace Fórum rodičů Petr Chaluš uvedl, že rodiče žádají o převedení dětí na dálkovou výuku.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Baxa však říká, že je potřeba udržet děti ve školách co nejdéle, a proto jsou důležitá nová opatření jako jsou roušky.

Zdroj: novinky.cz

Nakonec Vojtěch prohlásil, že se pokud reprodukční číslo dostane na hodnotu dvě, bude zavedená distanční výuka.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Share