Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se přiznal: Několikrát zvažoval rezignaci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro DVTV řekl, že po vypuknutí pandemie koronaviru v Česku už několikrát uvažoval o rezignaci.

Adam Vojtěch řekl, že o tom několikrát přemýšlel. Takové myšlenky se mu objevily v hlavě po vypuknutí pandemie koronaviru, tedy od března.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Ministr si ale myslí, že dříve nedělal a teď nedělá nic špatného. Taková byla jeho odpověď.

„Člověk má různé myšlenky, na vždy je příjemné čelit různým útokům. Lhal bych, kdybych řekl, že si to neberu,“ řekl Adam Vojtěch.

Zdroj: TV Nova

Připomněl také všem, že ministerstvo zdravotnictví má spoustu dalších úkolů, které je třeba řešit. Podle něj nejde jen o ministerstvo boje proti koronaviru, jak ho v poslední době vidí řada lidí.

Za rezignaci Adama Vojtěcha z funkce ministra zdravotnictví se již opakovaně vyjadřovali opoziční politici. Naposledy to bylo po zveřejnění nových pravidel pro nošení roušek.

Zdroj: Ondřej Deml, ČTK

Opozičníkům se tehdy nelíbilo, že v první verzi pravidel bylo nutné nosit roušky i v restauracích nebo kadeřnických salonech. Tato pravidla se ale po 25 hodinách změnila.

Pravidla byla značně zjednodušena a upravena. Zakrývat si ústa a nos je nyní nutné jen ve veřejné dopravě, na úřadech nebo ve zdravotnických zařízeních.

Zdroj: Johanna Geron, Reuters

Adam Vojtěch proto odmítl rezignovat na post ministra zdravotnictví. Předseda vlády Andrej Babiš ministra podpořil.

Nejasnosti kolem pravidel a jejich změn premiér vysvětlil tím, že ministr zdravotnictví má několik týmů odborníků a každý tým radí něco jiného. Z toho vznikl zmatek.

Zdroj: Instagram

Adam Vojtěch uvedl, že v případě jeho rezignace bude za hlavní rozhodnutí ministerstva zodpovědná hlavní hygienička země Jarmila Rážová. Dokud nebude jmenován nový ministr.

Share