Podle ministerstva zdravotnictví nedělní denní přírůstek nakažených koronavirem mírně klesl: přibylo 274 nových případů a významné ohnisko se objevilo na Hodonínsku

V neděli české laboratoře potvrdily 274 nové případy nakažení covid-19. Celkem se v Česku koronavirem nakazilo 24 367 lidí.

17 500 se již uzdravilo a 423 pacienti nemoci podlehlo. V České republice je evidováno 6 397 aktuálně nemocných pacientů.

Zdroj: centrum.cz

Během poledního týdne bylo zaregistrováno 2 445 případů nakažení koronavirem. Toto číslo je mnohem vyšší než v předchozím týdnu.

O víkendu počet nových pacientů sice klesl, ale je to nejspíše způsobeno menším počtem provedených testů.

Zdroj: setrisova.sk

U většiny lidí nemoc má mírný průběh. Hospitalizaci aktuálně potřebuje 153 pacientů a 33 z nich jsou v těžkém stavu.

Nejhůře na tom aktuálně je Praha a Hodonínsko, kde bylo potvrzeno přibližně 45 případů na 100 000 obyvatel za poslední 7 dní.

Zdroj: tn.nova.cz

Na třetím místě je Beroun s 39 případy a následuje Mělnicko s 37 případy na 100 000 obyvatel za poslední týden.

Od úterý se vrací plošné opatření nošení roušek ve vnitřních prostorách, hromadné dopravě a na početných hromadných akcích uvnitř budov.

Zdroj: denik.cz

Minulý pátek se Praha dostala do oranžového, tj. druhého stupně rizika nákazy covid-19. Opatření se ale zatím ve hlavním městě nezměnila.

První rizikový stupeň nyní mají okresy Žďár nad Sázavou, Brno-město, Kolín a Příbram. Ostatní okresy mají zanedbatelné riziko nákazy.

Zdroj: drbna.cz

Share