Pirátům ve volbách bude pomáhat Svatopluk Bartík: v minulosti šířil nepravdivé zprávy o prezidentovi Zemanovi

Strana Pirátů se dohodla o spolupráci před krajskými volbami na jihu Moravy se Svatoplukem Bartíkem. Ten jim bude radit a dostane za to 140 tisíc korun.

Bartík je známý tím, že během posledních prezidentských voleb šířil nepravdivé zprávy o Miloši Zemanovi. Tvrdil, že prezident je smrtelně nemocný a zbývá mu několik měsíců života.

Zdroj: brnan.cz

Nyní se situací zabývá soud a Miloš Zeman požaduje omluvu a 5 milionů korun.

Mluvčí Pirátů Karolína Sadílková potvrdila, že se Svatopluk Bartík zúčastnil výběrového řízení, ve kterém představil nejlepší strategii volební kampaně v Jihomoravském kraji.

Zdroj: lupa.cz

Na starosti bude mít strategii, vizuální a kreativní sektor. Za čtyři měsíce práce dostane 140 tisíc korun. Pokud výsledek bude úspěšný, obdrží ještě odměnu.

Piráti chtějí dostat do zastupitelstva devět svých členů.

Zdroj: denik.cz

Dle poslance za Jihomoravský kraj od Pirátů Radka Holomčíka Bartík zaujal svými zkušenostmi a měl připravený plán pro kampaň.

Zdroj: flickr.com

Holomčík také dodal, že soudní řízení s Milošem zemanem je soukromá záležitost Svatopluka Bartíka, i když se mu tato situace moc nelíbí.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Pirátům ani nevadí jeho spojení se Sobotkou. Horší by prý bylo, kdyby spolupracoval například s Babišem nebo SPD.

Svatopluk Bartík dodal, že s Bohuslavem Sobotkou krátkodobě spolupracoval v roce 2014. S ČSSD ale spojení neměl.

Zdroj: idnes.cz

Nyní se zabývá volebním poradenstvím a radí různým stranám, jak organizovat kampaně. Školení se zúčastňují i lidé z ANO.

Od roku 2008 není členem žádné strany.

Share