Počet nových nemocných v Česku stoupl: po mírném snížení počtu nakažených ve čtvrtek se tento ukazatel opět začal zvyšovat a činil 132 nových případů ve čtvrtek

Po neděli 28. června se počet nových případů nákazy COVID-19 postupně snižoval. Včera 2. června se ale toto číslo začalo opět zvyšovat. Hygienici potvrdili 132 nových případů nákazy COVID-19.

Od 1. března, kdy byly v Česku zjištěny první tři případy nákazy, už onemocnělo 12 178 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Ve čtvrtek kvůli koronaviru zemřeli další čtyři lidé, celkový počet mrtvých se tak rovná 353 lidem. To jsou statistiky ministra zdravotnictví.

V neděli 28. června byl počet nových nemocných už 305. Ve středu 1. července už tento počet činil 92 případů.

Zdroj: mzcr.cz

Ve čtvrtek se ale počet nových nemocných opět zvýšil a činil 132 nových případů onemocnění.

Takový počet nových případů nákazy souvisí s tím, že se začalo testovat v lokálních ohniscích nákazy, například v Karviné.

Zdroj: mzcr.cz

Právě tam došlo k největšímu počtu nákaz. Převážně tam onemocněli horníci a další pracovníci jednoho podniku.

V Karviné je nyní 279 případů onemocnění na 100 tisíc obyvatel, což je velmi vysoký počet. Druhé místo patří Frýdku-Místku, kde tento ukazatel představuje 36 případů nákazy na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: mzcr.cz

V ostatních okresech naší země je tento ukazatel zhruba 10 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Nyní se provádí zhruba 4 tisíce testů každý den. Poměr počtu nových nemocných k počtu provedených testů za tento týden tak postupně klesl ze 4,5 procenta na 2,2 procenta.

Zdroj: mzcr.cz

Také ve čtvrtek kvůli koronaviru zemřeli další 4 lidé, nyní je celkový počet úmrtí 351 případů.

Většina lidí, kteří onemocní koronavirem mají lehký průběh. Nyní je nemocných 4 005 lidí, z nichž je hospitalizováno jen 132 lidí.

Share