Do Česka se vracejí tropická vedra: Po deštivém počasí meteorologové řekli, jaké bude počasí

Po deštivém počasí se do Česka vrátí tropická vedra, bude to však jen krátce. Meteorologové předpokládají, že už v sobotu budou opět bouřky a pravděpodobně to bude pokračovat i v příštím týdnu.

Ve střední Evropě vzniká oblast tlaková výše. Poté bude následovat velmi teplý vítr, který do Česka dorazí od jihozápadu.

Zdroj: unsplash.com

V Česku tak bude opět tropické počasí. Ve čtvrtek mohou teploty dosáhnout až 30 stupňů. Chladnější region však bude severovýchod, nebude tam nad 25 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek v noci mohou teploty klesnout na 10 až 14 stupňů. Ráno může být mlha a odpoledne bude polojasno a jasno. Odpoledne může být na severovýchodě zataženo.

Zdroj: unsplash.com

V pátek bude jasno až polojasno a dost horko. Vzduch bude opravdu horký, teploty přes den mohou dosáhnout 30 až 34 stupňů Celsia. V noci bude kolem 12 až 16 stupňů.

První polovina sobotního dne bude jasná, ale pak bude zataženo. Večer se mohou po celé zemi vyskytnout bouřky a přeháňky.

Foto: David W Cerny / Zdroj: Reuters

Teploty přes den budou mezi 29 až 33 stupni, v noci teploty klesnou na 14 až 18 stupňů. V západní části země bude o něco chladněji.

V neděli bude převážně oblačno, místy mohou být bouřky a přeháňky. Na východě země mohou ráno pršet, ale večer bude jasněji.

Zdroj: pixabay

Teploty už budou chladnější, přes den bude 22 až 26 stupňů a v noci 14 až 18 stupňů.

Meteorologové také předpokládají, že v první polovině příštího týdne bude také zataženo s bouřkami a deštěm. Teploty vzduchu budou mezi 20 až 26 stupni, ale příští středu už se může oteplovat.

Share