Psi jsou prý schopni rozlišovat zdravého člověka od nakaženého koronavirem: čeští celníci pro tento účel vycvičí šest psů

Identifikovat infikované lidi s koronavirem budou nyní naši čtyřnozí přátelé. Celníci vycvičí šest psů, aby mohli najít lidi nakažené kovidem. Tito psi budou pracovat v v domovech pro seniory nebo na letištích. Plánuje se, že jejich výcvik bude dokončen před začátkem příštího roku.

Mezi tímto prvním týmem psů jsou noví psi, ale také ti, kteří již sloužili několik let. Jsou to belgičtí a němečtí ovčáci, ale jsou mezi nimi i kříženci.

Zdroj: YouTube

Petr Müller uvedl, že aby psi začali pracovat rychleji, čtyři z nich už sloužili dříve, to znamená, že je třeba je jen doučit.

Zbylí dva psi budou trénovat déle a s největší pravděpodobností začnou plnit své funkce až na jaře.

V hale, kde budou tito psi trénovat, je vše potřebné – výcvikové vzorky, ochranné pomůcky a ionizace. Trenéři budou oblečeni do ochranných obleků.

Zdroj: YouTube

Takové zkušenosti s tréninkem s nimi budou sdílet kolegové z jiných zemí. Některé podrobnosti o metodách zatím nikdo neřekl, možná to bude provedeno na konci jejich výcviku.

Ještě předtím se na internetu a v médiích objevila informace, že psi mohou rozlišovat mezi příznaky různých onemocnění pachem.

Zdroj: YouTube

Kynolog Gustav Hotový v polovině minulého měsíce dokázal u psů otestovat schopnost rozpoznat čichem lidi s koronavirem. Spolupracoval s pražskou Nemocnicí Na Bulovce.

Podle výsledků už dokázal vycvičit dva psy. Pro výcvik psů je třeba použít vzorky od pacientu s podezřením na nákazu.

„Každý si může udělat odběr z pohodlí domova a předat ho kurýrovi v nějakém kontejneru. Do několika hodin by byl známý výsledek, rozlišení psovi trvá několik vteřin,“ řekl Gustav Hotový.

Zdroj: YouTube

Každý den by bylo dobré použít asi 20 tisíc vzorků. Je třeba je trénovat často, jinak mohou zapomenout na různé pachy.

Kynolog požádal o pomoc ministerstvo zdravotnictví. Nyní údajně takto vycvičení psi již pracují na letišti v hlavním městě Finska v Helsinkách.

PSALI JSME: MANŽEL NAŘÍDIL SVÉ ŽENĚ, ABY MU DO RAKVE DALA JEHO UŠETŘENÉ PENÍZE. A JEHO ŽENA POSLECHLA

PŘÍPOMÍNÁME: TOHLE VIDEO NA YOUTUBE ZÍSKALO PŘES 16 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ: DÍVKY Z TANEČNÍ SKUPINY PŘEDVEDLY ZÁPALNÝ TANEC

Share