„Nic jsem neporušil. Rezignovat proto nehodlám“: Roman Prymula uvedl, že své pochybení na fotografiích nevidí, takže rezignovat neplánuje

V pátek ve 13:30 proběhla tisková konference ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ministerstvo tuto konferenci dvakrát odložilo, přesto se konala. Ministr uvedl, že své pochybení na fotografiích Blesku nevidí, takže rezignovat neplánuje.

„Podle obrázků v Blesku to vypadá, že jsem něco porušil. Nic jsem neporušil. Rezignovat proto nehodlám,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Profimedia.cz

Šéf resortu zdravotnictví uvedl, že neporušil žádné nařízení vlády, takže nevidí důvod, proč by měl podat demisi sám.

V takovém případě by ho předseda vlády Andrej Babiš musel z funkce odvolat.

Zdroj: Instagram

Každý pátek ministerstvo zdravotnictví pořádá tiskovou konferenci, během níž ministr hovoří o epidemiologické situaci u nás v zemi.

Zdroj: LADISLAV KŘIVAN, MAFRA

Původně se také plánovala dnešní konference jako taková, že ministr vyhodnotí vývoj epidemie. Původně byla plánována na 12 hodin, ale později byla přesunuta na půl druhé odpoledne.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR

Premiér Andrej Babiš dnes řekl, že už požádal ministra zdravotnictví o rezignaci. Mnozí politici očekávali, že Roman Prymula po této kauze dobrovolně opustí svou funkci.

Zdroj: YouTube / INFO CZ

Fotografové Blesku viděli Romana Prymula v noci ze středy na čtvrtek u restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě. Ještě v pátek ráno ministr řekl, že je připraven podat demisi, ale nevidí k tomu dostatek důvodů.

Share