Vstoupí v platnost nová opatření: Roman Prymula se s Plagou dohodl na uzavření většiny středních škol, podrobnosti však ministři zatím odmítli sdělit, podle svých slov vše oznámí ve středu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula a ministr školství Robert Plaga uvedli, že budou přijata opatření pro střední školy. Více o tom však budou mluvit ve středu. Spekuluje se, že se zavřou školy na týden nebo dva v oranžových a červených okresech Česka.

V úterý se uskutečnila schůzka ministra zdravotnictví Romana Prymuly a ministra školství Roberta Plagy. Diskutovali o současné epidemiologické situaci ve státě a diskutovali o opatřeních pro školy.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Podrobnosti však ministři zatím odmítli sdělit, podle svých slov vše oznámí ve středu.

S největší pravděpodobností nová opatření vstoupí v platnost v pondělí 5. října.

Zdroj: ČT24

Robert Plaga pouze uvedl, že nová opatření se budou týkat jen středních škol. Dodal, že základní školy a většina gymnázií zůstanou funkční jako dříve.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Roman Prymula uvedl, že opatření se bude týkat oblastí, které jsou na semaforu označeny oranžově a červeně.

Zdroj: Petr Hloušek, Právo

Podle něj budou tato opatření krátkodobá a pravděpodobně budou trvat dva týdny. Je třeba snížit počet nových případů nákazy.

Zdroj: mzcr.cz

Minulý týden ministr zdravotnictví řekl, že právě střední školy jsou nejrizikovějším místem pro nákazu ze všech škol.

Zdroj: YouTube / WAidid

„Shodli jsme se, že stávající vývoj je zásadním předpokladem pro to, abychom požádali o vyhlášení nouzového stavu,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: YouTube / XTV

Ministr zdravotnictví uvedl, že ve středu bude vystupovat před poslanci sněmovny. Uvede jim důvody, proč žádá vyhlášení nouzového stavu.

Share