Vratislav Mynář prozradil nové informace o zdravotním stavu prezidenta: a kdy Miloš Zeman opustí nemocnici

Prezident Miloš Zeman byl nedávno hospitalizován do nemocnice, kde podstoupil operaci po zlomenině pravé paže. Nyní se prezident zotavuje z operace. Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář prozradil podrobnosti o operaci a jak se nyní Miloš Zeman cítí.

Vratislav Mynář uvedl, že si Miloš Zeman v úterý večer zlomil pažní kost. Poté byl naléhavě hospitalizován a lékaři v noci provedli operaci.

Zdroj: Deník / Martin Divíšek

Prezident má nyní v ruce titanový hřeb. Vedoucí Kanceláře prezidenta uvedl, že podle informací, které má k dispozici, operace trvala asi hodinu a žádné komplikace nenastaly.

Zdroj: Archiv Blesku

Naštěstí se prezident po operaci rychle zotavuje, už byl přestěhován jednotky intenzivní péče na běžný pokoj. Ve středu pan prezident poobědval ryby a brambory.

„Jestli bude všechno v pořádku, tak pan prezident by měl být v sobotu, nejhůř v neděli, propuštěn do domácího ošetřování,“ řekl Vratislav Mynář.

Zdroj: Facebook M. Zemana

Už poté bude možné diskutovat o změně prezidentova programu. Nyní se pan prezident cítí dobře, už ho navštívila manželka Ivana a dcera Kateřina.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Dodal, že ve středu byl s prezidentem asi hodinu. Během té doby vyřídil pozdravy od hlav států, například od prezidentů Egypta, Ruska, Srbska nebo Německa. Také řada českých politiků mu popřála brzké uzdravení.

Lékaři zatím předpokládají, že celý proces rekonvalescence ruky může trvat 6 až 8 týdnů. Kancléř dodal, že v této situaci hodně záleží na prezidentovi.

Zdroj: ČTK

Alespoň po nějaké době bude moci znovu vykonávat své funkce. Podle kancléře si Miloš Zeman na bolest nestěžuje a dokonce naopak vtipkuje. Svým podřízeným už řekl první rozkazy.

Share