Havlová promluvila o setkáních se Seanem Connery a prozradila, jak jí herec pomohl, když byla v nouzi

Odchod legendárního herce Seana Conneryho zasáhl nejen veřejnost, ale i lidi, kteří ho znali osobně. Patří k ním i Dagmar Havlová, která se s umělcem potkala v Česku během natáčení filmu Liga výjimečných. V tom roce naši zem zasáhly silné záplavy.

„Největší gentlemani odcházejí…“ uvedla na Instagramu bývalá první dáma o skotském herci. Havlová dodala, že je jí z toho smutno.

Zdroj: blesk.cz

Sean Connery odešel do hereckého ráje ve věku 90 let ve svém domě na Bahamách. Byla u toho jeho milovaná rodina.

Dagmar Havlová měla čest potkat se s hercem osobně v roce 2002 v České republice během premiéry filmu Liga výjimečných, který ale Connery rád neměl. Film byl totiž dle diváků a kritiků opravdovým propadákem.

Prahu si však legendární agent 007 oblíbil. Byl také svědkem ničivých povodní v srpnu ve stejném roce a velice ho to zasáhlo.

Sean Connery dokonce chtěl o hlavním městě namluvit dokument a v budoucnu ho distribuovat v zahraničí. Nakonec se to ale nestalo.

Zdroj: blesk.cz

Herec však dál přemýšlet, jak má Česku pomoct. Dle Havlové slíbil, že uspořádá světovou premiéru právě v Praze a výtěžek věnuje nadaci Vize 97.

„Slib dodržel,“ uvedla Dagmar Havlová s tím, že následně předal tučný šek. Částka 1,69 milionu korun byla rozdělena mezi nadací Vize 97 a veřejnou sbírkou Prahy.

Zdroj: blesk.cz

„Škoda, kterou povodeň napáchala, je ohromná, a proto jsem tady, abych pomohl,“ říkal během premiéry Connery. Velká voda tehdy také poničila dekorace natáčecího týmu filmu Liga výjimečných. Celková škoda činila až 7 milionů dolarů (163 miliony korun).

Zdroj: blesk.cz

Legendárního herce však více zajímaly osudy lidí, které se dostali do velkých potíží.

Share