Zpěvák Richard Müller po pandemii přibral : Po 20 letech se vrátil k hudbě

Pandemie koronaviru zkomplikovala život celému světu, ale existují takové lidi, pro které se ta situace stala užitečná. Do takové skupiny patří 58 lety zpěvák a hudební skladatel Richard Müller.

Zdroj: blesk.cz

Nakonec měl spoustu času na svou rodinu, a také, po 20 letech se znovu začal skládat hudbu. “Velmi jsem si to užíval a byl jsem daleko aktivnější než před koronavirem”, – řekl skladatel.

Zdroj: idnes.cz

Posledních několik let, Müller má maniodepresivní psychózu, která je závazným duševním onemocněním.

Zpěvák řekl, že celou karanténu četl mnoho knih, a také často poslouchal muziku. Ale nejvíc zpěváka obohatily procházky z jeho malým synem do bratislavského Horského parku.

Zdroj: blesk.cz

Během karantény zpěvák byl doma se svou partnerkou Vandou Wolfovou a svým nejmladším synem, 8 letým Markusem. V domácnosti se se svou rodinou tak nadchnul, že po 20 letech znovu začal skládat hudbu.

Zdroj: sip.denik.cz

“Po 20 letech jsem složil 5 nebo 6 písniček. Pět jich je už v tom stadiu, že se u nich pracuje na aranžmá, a uvidíme, kdy a jak se vůbec dokončí ten počet těch písniček na ten adekvátní počet, jenž má být na cédéčku”, – řekl Müller.

Zdroj: blesk.cz

V životě skladatele ještě trvá umělecká krize. Pořad nepíše texty, děla to báječný autor Petr Uliční. “Za 20 let jsem neudělal žádnou hudbu k písni, teď přišel ten zlom”, – uvedl Richard.

“Myslím si, že to, co jsem poskládal, jsou moje veškeré skladatelské ambice a možnosti”, – dodal zpěvák.

Zdroj: blesk.cz

Müller v cele Evropě je známy tým, že má obrovský strach vystupovat na scéně: “Pro mě je to strašný stres a nervy. Na podiu se už potom relativně rozplyne, a co se týká publika, mám dojem, že to není poznat”.

Zdroj: blesk.cz

“Ale já rozumím, že je to moje práce, kterou dělám už 30 let, a to mě dostatečně neomezuje. Ale musím říct, kdyby existoval způsob, jak jinak vydělat peníze pro rodinu, tak bych asi věnoval něčemu jinému”, – řekl Müller.

Zdroj: blesk.cz

Jediná věc, která po karanténě vadí zpěváku, je to, že trochu přibral. “Mě to hodně mrzí. Ale nevím kolik, zásadně se nevážím”, – řekl s úsměvem skladatel.

Share