„Tajila jsem před manželem, jaký jsem měla plat po dobu 6 let“: jak se ukázalo ne nadarmo

Žijeme v poněkud zvláštním světě. Všechno se mění tak rychle, až je to děsivé. Moje babička mě vždy učila být čestnou a laskavou ženou. Babička důvěřovala dědečkovi, žili v dokonalé harmonii.

Ale v naší době musíme žít podle zcela odlišných principů. Pochopila jsem to na univerzitě, když mě zradil můj přítel. O několik let později jsem se vdala a šla na mateřskou dovolenou.

Před tím jsem pracovala ve společnosti mého bývalého spolužáka. Zabýval se výrobou nábytku ze vzácných dřevin. Práce byla snadná, a měla jsem stabilní příjem.

Zdroj: canva.com

Neplánovala jsem být na mateřské dovolené dlouho. Za dva roky od narození syna jsem ho dala do školky, a šla do práce. A pak jsem poznala, že naše firma má existenční potíže. Vedení aktivně snižovalo počet zaměstnanců. A já byla na prvních příčkách adeptů na výpověď…

Nenechala jsem se zaskočit a začala jsem pracoval za tři. Opravdu jsem chtěla, aby společnost mého spolužáka přežila existenční problémy. Moje snaha byla oceněna. Navíc společnost skutečně změnila strategii a opět začala vyrábět populární produkty.

Zdroj: aikaramba.ru/

Místo toho, abych dostala výpověď, byla jsem povýšena. Můj plat se čtyřnásobně zvýšil. I před tím jsem dostávala dobrý plat. Doma jsem manželovi o zvýšení platu řekla, nepovažovala jsem však za nutné říkat mu, o kolik se můj plat zvýšil. Myslel si, že se zvýšil jen o pár tisíc, pravdu jsme však znali jen já a můj vedoucí.

Uplynulo šest let. Po celou dobu jsem ukládala „přebytečné“ peníze na byt pro mého syna. Neměla jsem špatné svědomí, věřím, že jsem udělala dobrou věc! Peníze jsem neutrácela za zbytečnosti, ale odkládala je na dobrou věc.

Zdroj: canva.com

Po šesti letech jsem náhodou zaslechla telefonickou konverzaci manžela. Ukázalo se, že dva roky žil dvojí život. Nedělala jsem z toho skandál, ale požádala o rozvod. A tak skončil můj šťastný a spolehlivý rodinný život. Nechci ani domýšlet, co by bylo, kdybych nemyslela na „zadní vrátka“. Teď se nebojím o svoji budoucnost a doporučuji všem, aby si ze mě vzali příklad.

Share