14 151 nakažených ve čtvrtek: Jaroslav Flegr radí používat účinnější prostředky než roušky

Opět je v Česku přes 14 tisíc nakažených za den. Konkrétně ve čtvrtek bylo odhaleno 14 151 nových případů nákazy. Rekord byl ve středu, a to 14 968 případů. Evoluční biolog Jaroslav Flegr se domnívá, že je čas použít něco účinnějšího než roušky.

Všechna čísla ve statistikách ministerstva zdravotnictví se zvyšují. Počet hospitalizovaných činí 4 777 lidí. Ve vážném stavu je nyní 735 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Počet zemřelých na koronavirus je 1 845 lidí. Ve středu byl zaznamenán nejvyšší počet úmrtí, a to 113 případů. Od začátku tohoto týdne zemřelo 355 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Evoluční biolog Jaroslav Flegr říká, že je čas použít účinnější prostředky osobní ochrany než roušky. Podle něj je nutné používat respirátory.

Zdroj: mzcr.cz

„Noste kvalitní respirátor (bez ventilu) a vyžadujte, aby tak činili i lidé ve vašem okolí,“ řekl Jaroslav Flegr. Informoval o tom na svých sociálních sítích.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Za celou dobu epidemie bylo více než 223 tisíc pozitivních testů na koronavirus. V současné době je aktivních případů nákazy 133 tisíc lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Naštěstí většina lidí onemocní v lehké formě. Počet hospitalizovaných však stále roste a tento trend se ministerstvu zdravotnictví nelíbí. Proto jsou zavedena nová opatření proti koronaviru.

Zdroj: mzcr.cz

Počet provedených testů v tomto týdnu také vzrostl, ve středu jich bylo přes 44 tisíc. Ministr zdravotnictví Roman Prymula řekl, že testovat budou brzy i praktičtí lékaři a reálně zvýšit počet testů na 80 tisíc denně.

Zdroj: mzcr.cz

Situace v Praze také není příliš příjemná, počet nakažených se také neustále zvyšuje. Od začátku tohoto týdne onemocní v hlavním městě více než 1 tisíc lidí každý den.

Zdroj: gettyimages

Nyní v hlavním městě funguje více než 40 míst, kam lze přijít na test. Pokud se člověk chce podstoupit test na koronavirus, je lepší se objednat předem, k tomu je stránka covid.praha.eu.

Share