14 968 nových nakažených za středu: Jaroslav Flegr předpokládá, že taková situace může trvat až do jara

Možná to někomu přijde neuvěřitelné, ale v Česku je nový rekord v počtu nových nakažených za jeden den. Ve středu bylo 14 968 nových nakažených koronavirem. Dosud byl maximální rekord v úterý, a to 11 984 lidí.

Evoluční biolog Jaroslav Flegr předpokládá, že proti této epidemii bude třeba bojovat ještě dlouho, pravděpodobně až do března.

Zdroj: Facebook

Nyní je v Česku přes 124 tisíc lidí nemocných na koronavirus. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím svých statistik.

Zdroj: mzcr.cz

Za celou dobu epidemie v Česku zemřelo na koronavirus 1 739 lidí. Jen v pondělí 19. října zemřelo 100 lidí. Počet zemřelých se za poslední měsíc výrazně zvýšil.

Zdroj: mzcr.cz

Za celou dobu epidemie v naší zemi onemocnělo téměř 209 tisíc lidí. Naštěstí většina nakažených mají lehkou formu onemocnění.

Zdroj: mzcr.cz

Velkým problémem je, že počet hospitalizovaných se v tomto měsíci prudce zvyšuje. Nyní je hospitalizováno 4 417 pacientů.

Zdroj: mzcr.cz

Kromě toho se neustále zvyšuje počet pacientů s těžkou formou onemocnění, kterých je nyní 657 lidí. Druhá vlna je mnohem silnější než první.

Zdroj: mzcr.cz

Jaroslav Flegr přišel na rozhovor do DVTV, kde uvedl svůj názor na epidemii a opatření vlády.

Zdroj: mzcr.cz

Opatření, která vláda zavedla, by podle něj byla účinná, kdyby nebyly žádné výjimky. „Jsou tam výjimky, které dělají z toho cár papíru,“ řekl Jaroslav Flegr.

Zdroj: YouTube / DVTV

Podle něj bude epidemie trvat až do března a není to žádná lehká chřipka. Profesor předpokládá, že příští měsíc by mohlo přijít až 250 mrtvých denně.

Share