16 let po oddělení: jak dnes vypadají siamská dvojčata

Lékaři navrhli budoucím rodičům, aby těhotenství se co nejdříve přerušili. Ale siamská dvojčata se přece jen narodila na svět. Holčičkam bylo šest týdnů, když je oddělili od sebe. Operace trvala 4,5 hodiny. Od té doby uplynulo 16 let.

Dívky se jmenují Zainab a Giannat. Sestry jsou plné energie, říkají si nejlepší přátelé, nikdy se neloučí na dlouho a neustále končí věty jedna za druhou. Studují ve stejné třídě, mají stejné přátele, ale různé životy.

Zdroj: kenguru.plus

Matka holek Napa Rahmanových se dozvěděla na ultrazvuk že její dvojčata se srostlý. Lékaři okamžitě doporučili potrat. Rachmanova rodina byla zprávou šokována, ale přerušení těhotenství odmítli.

Otec holčiček komentoval – „Řekli jsme: ať už jsou to kdokoliv, jsou to naše děti. Lékaři říkali, že šance na přežití obou dívek je jeden z milionu.“

Zdroj: kenguru.plus

Přetrvávalo také riziko, že nebudou žít dlouho a zůstanou zdravotně postižení. Naštěstí se ukázalo, že orgán, který mají dívky jeden na dva, je játra, a ten se dál klidně rozdělit.

Víc jsme se báli o Giannata. Podle lékařů má po operaci malou šanci na přežití kvůli problémům se srdcem.

Po operaci oddělených dvojčat Giannat podstoupil další operaci na srdci. Během této doby se Zainab, který cítil nepřítomnost sestry vedle ní, stala neklidná, odmítala jíst a nemohla spát.

Zpočátku jsme nechápali, v čem je problém. Pak ale jedna ze sester přinesla zrcadlo a dala ho do postýlky. A najednou se Zainab začala dívat na svůj odraz a usmívat se. Od té doby holky byli vždy spolu!

Zdroj: kenguru.plus

Sestry však brzy oddělí od sebe vzdálenost. Zainab studuje latinu a pojede do Říma se školní skupinou. Dívky spolu trávily celý čas, protože neměly důvod se rozcházet. Jsou si jistí, že odloučení snesou snadno.

Jannat vtipkuje: „Řekla jsem mámě a tátovi,že by se ke mně měli chovat jako k jedinému dítěti, dokud nebude sestra doma.“

Zdroj: kenguru.plus

Zainab se chce stát pediatrem a Giannat se učí tři jazyky a sní o tom, že se stane právníkem. Jejich otec je hrdý na své dcery a je si jistý, že dosáhnou hodně v žíváte.

Její táta komentuje: „Jsem nejšťastnější otec na světě. Když se podívám na své dcery, cítím, že mi Bůh dal dárek. Vážím si toho každý den. Jsou skutečným zázrakem. A já jim neustále říkám, že je svět potřebuje, aby udělal dobré skutky.“

Share