7 triků, s nimiž se Vaše koupelna stane ideálem čistoty

Pro usnadnění a urychlení procesu uklizení existují jednoduché, ale velmi nezbytné triky a téměř bez chemikálií. Protože s kouskem citronu, špetkou jedlé sody a několika jiné komponenty můžete vyčistit jakýkoliv povrch v koupelně, aniž by to poškodilo Vaše zdraví!

Zdroj: dm.cz

Bělostná koupel

Chcete-li přidat koupele bělostnou podobu, zbavit se bakterií a nečistot, stačí využit tento úžasný prostředek!

Zamíchejte 4 litry teplé vody s půl sklenicí octa, sklenicí líhu a s ¼ sklenice sody. Naneste tento prostředek na povrch koupele a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte studenou vodou. Hotovo!

Čistá sprcha

Nalijte octový roztok do malého sáčku a připevněte ho tak, aby byl do něj úplně ponořen kohoutek. Nechte to takhle na dvě hodiny a poté opláchněte teplou vodou.

Průhledné zrcadlo

I když vedle sebe nemáte žádný čisticí prostředek, tak není vůbec obtížné očistit zrcadlo! K tomu stačí nastříkat směs peroxidu vodíku a jedlé sody a poté vytřít houbičkou.

A ještě můžete použít holicí krém – poté se zrcadlo bude nejen třpytit, ale také se přestane potit!

Zdroj: diamant.net.ua

Čistá toaleta

Připravte roztok 10 ml teplé vody, 3 g jedlé sody a 2 g citronové šťávy (šťávu přidávejte postupně). Tento prostředek použijte k čištění okraje toalety.

Po nanesení roztoku počkejte 2 hodiny a vytřete toaletním štětkou.

Toaletní štětka

Efektivní způsob, po kterém stará toaletní štětka znovu bude vypadat jako nová.

Vložte štětku do nádoby (kterou pak nebude líto vyhodit) s koncentrovaným čisticím prostředkem. Přidejte půl sklenice jedlé sody, dvě polévkové lžíce soli, ¼ sklenice octu a zalijte vroucí vodou. Po uplynuti jedné hodiny bude štětka jako nová.

Zdroj: tetadrogerie.cz

Lesklé kohoutky

Odstranění rezu je mnohem jednodušší, než si myslíte. Chcete-li to provést, nalijte sůl na rez a pak na to nalijte citronovou šťávu.

Citronová šťáva se rozpustí a sůl absorbuje rez. Nechte tento roztok přes noc a ráno se to opláchněte. Výsledkem budete mít příjemně překvapeni!

„Nový“ strop

Můžete se zbavit skvrn a prachu na stropě bez velkého úsilí, pokud naplníte vědro vodou a octem v poměru 1:1. Pomocí obyčejného mopu tímto prostředkem umyjete strop koupelny.

Share