Široký úsměv a plány do budoucna: Adam Vojtěch je po odchodu z funkce ministra šťastný

Adam Vojtěch už má plán na nový život poté, co skončil ve funkci ministra zdravotnictví. Když řidil ministerstvo, tak na rodinu skoro neměl čas, teď chce svým blízkým uhradit čas, který jim nemohl věnovat. Exministr chce být častěji se svou manželkou Olgou Vojtěchovou, ta ho v posledních letech nejvíce podporovala.

Adam Vojtěch je už naladěn na rodinný život. Alespoň tomu chce věnovat několik příštích měsíců. Životní styl ministra byl velmi stresující.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Nyní je pro něj čas trávit svůj volný čas se svou manželkou Olgou. Když na jaře v Česku začala první vlna koronaviru, manželé se téměř neviděli, měl ministr zdravotnictví hodně práce.

Zdroj: Instagram

Adam Vojtěch poděkoval své manželce na Instagramu. Podle jeho slov ona pro něj byla obrovskou podporou.

Adam Vojtěch se stal 13. prosince 2017 osmnáctým ministrem zdravotnictví České republiky. Demisi podal 21. září 2020.

Zdroj: Instagram

Pracoval tak ve funkci ministra zdravotnictví 1 014 dní. Byl nejmladším ministrem zdravotnictví v historii naší země, ministerstvo začal řídit ve věku 31 let.

Zdroj: Instagram

Za důvod své rezignace označil, že chce, aby po jeho odchodu vznikl prostor k řešení koronavirové epidemie v našem státě.

„Se všemi kolegy jsme ve dne v noci dělali maximum, abychom ochránili naše občany před nákazou. Troufám si tvrdit, že první vlnu této nákazy jsme zvládli opravdu velmi dobře,“ řekl Adam Vojtěch.

Zdroj: Instagram

Novým devatenáctým ministrem zdravotnictví se stal epidemiolog Roman Prymula. Názory lidí na nového ministra se rozdělily na dva tábory, někteří lidé ho okamžitě začali kritizovat.

Adam Vojtěch se oženil loni v říjnu. Randili předtím dlouho, seznámili se v jejich rodných Českých Budějovicích.

Zdroj: Instagram

Manželka exministra Olga Vojtěchová je pedagožka, pracuje na Karlově univerzitě.

Bývalý ministr se poprvé proslavil už před patnácti lety. V roce 2005 byl jedním z účastníků soutěže Česko hledá SuperStar.

Zdroj: Instagram

V soutěži se dokázal dostat do semifinále. Sice se nestal vítězem show, ale hudba zůstala jeho nejoblíbenějším koníčkem.

Share